کد مطلب: ۶۳۸۸۷۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ثبت‌نام در سامانه ایران من قبل از سفر الزامی است؟

ثبت‌نام در سامانه ایران من قبل از سفر الزامی است؟

سفرهای نوروزی اگرچه مجاز اعلام شد اما صاحبان پلاک خودرو که واکسن نزده‌اند برای سفر محدودیت دارند. قرار است وضعیت واکسیناسیون و سلامتی این افراد از طریق سامانه ایران من استعلام شود. اما آیا صاحبان پلاک خودرو پیش از سفر باید در این سامانه ثبت‌نام کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، حدود دو میلیون نفر که صاحب پلاک خودرو هستند، واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند. این افراد در صورت تردد برای سفرهای نوروزی یک میلیون تومان جریمه می‌شوند. اما آیا رانندگان لازم است پیش از سفرهای نوروزی در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند؟

سفرهای نوروزی امسال از سوی ستاد مقابله با کرونا مجاز اعلام شد. اما به شرطی که مسافران حداقل دو دز واکسن کرونا دریافت کرده باشند. پیش از این قرار بود صاحبان پلاک خودرو در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند تا وضعیت واکسیناسیون آنها از این طریق استعلام شود و اجازه سفر بگیرند. طولی نکشید که مقامات مربوط گفتند استعلام واکسیناسیون افراد به صورت خودکار در این سامانه انجام می‌شود. همین موضوع موجب سردرگمی برخی از مردم شد.

ثبت‌ پلاک خودرو قبل از سفر لازم نیست

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت به تجارت‌نیوز می‌گوید: «نیازی نیست مسافران قبل از سفرهای نوروزی در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند.»

او می‌گوید: «وضعیت واکسیناسیون افراد و اینکه باید در قرنطینه باشند یا نه از طریق سامانه ایران من استعلام می‌شود. دوربین‌های پلیس راهور پلاک خودروها را ثبت می‌کند. از طریق کد ملی صاحبان پلاک خودرو وضعیت واکسیناسیون آنها در این سامانه بررسی می‌شود.»

فرهادی ادامه می‌دهد: «دوربین‌های پلیس راهور به سامانه ایران من و این سامانه هم به وزارت بهداشت متصل است. استعلام بدون نیاز به هر گونه ثبت‌نام در هر سامانه‌ای توسط پلیس راهور انجام می‌شود.»

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت می‌گوید که اگر در استعلام مشخص شود که فرد دو دز واکسن را دریافت نکرده است یا باید قرنطینه باشد، جریمه می‌شود.

پیش از این حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد کرونا به ایسنا گفت: حدود هشت میلیون نفر در کشور واکسن نزده‌اند که از این میان حدود دو میلیون نفر از آنها صاحب پلاک خودرو هستند. جریمه هر کدام از آنها در صورت تردد برای سفرهای نوروزی یک میلیون تومان است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • داود از مشهد مقدس

  من دوز دوم واکسن کرونا اجباری رو انجام دادم بتاریخ 24 اسفند 1400 ولی بتاریخ 2 فروردین 1401 ساعت 4:11 بامداد واسم جریمه 1000000 تومانی توسط پلیس راهور ناجا صادر شده من باید چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید چون حین رانندگی واسم استرس و نگرانی خوب نیست ایام تعطیلات نوروزی من رو با پیامک تان تلخ کردید

  • ناشناس

   خدایی جریمه شدید

 • ناشناس

  سلام من واکسن زدم حالا هم هرچی سایت هست را زیرو رو کردم برای ثبت پلاک نمیشد واقعا چه قانون مسخره ای هست تا بیام ثبت کنم سال ۱۴۰۰۲ فرا رسیده واقعا افتضاحه این قوانیین

  • ناشناس

   مشکلی نیست فعلا سامانه ایران من مشکل داره من خودم رفتم مسافرت فقط دو دز یا سه دز واکسن رو زده باشی جریمه نمیشی

 • ناشناس

  یعنی انقدر پیشرفت کردید؟دمتون گرم

 • محسن

  آقا ما با دوچرخه میخوایم سفر کنیم تکلیفمون چیه توقیفمون میکنن؟?

 • علی دفیعی

  سلام ماشین من به نام بچه ام هستش بچم ۴سالشه خودم واکسن زدم دو دوز جریمه میشم تکلیف چیه

 • علیی رفیعی

  سلام ماشین من به نام بچه ام هستش بچم ۴سالشه خودم واکسن زدم دو دوز جریمه میشم تکلیف چیه

 • علیی رفیعی

  خودرو به نام پسرم ۴ سالشه خودم واکسن زدم تکلیف چیه

 • ناشناس

  سلام من دو دوز واکسنمو زدم پس چرا جریمه کردن ؟؟؟
  کی جوابگوعه

 • ناشناس

  سلام من دو دوز واکسنمو زدم پس چرا جریمه شدم؟؟؟

 • ناشناس

  واقعا اصلا نه میگند نه اعلام میکنند بعد هم جریمه
  دو دوز زدم میخواستم دوز سوم بزنم کرونا گرفتم
  حالا هم که رحم ندارند یک ملیون پنجاه هزار تومان جریمه