کد مطلب: ۶۴۴۵۸۱

وزارت بهداشت ۵۰ میلیون دُز واکسن ایرانی خرید

وزارت بهداشت ۵۰ میلیون دُز واکسن ایرانی خرید

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از خرید ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از واکسن سازان ایرانی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایرنا ، سیدحسین صفوی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران روز سه‌شنبه درباره آخرین وضعیت خرید واکسن‌های ایرانی توسط وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت تاکنون حدود ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از شرکت‌های داخلی خریداری کرده است.

وی با اشاره به توانایی محققان ایرانی در حوزه ساخت واکسن کرونا افزود: خوشبختانه دانشمندان ما با تولید برندهای مختلف واکسن کرونا در انواع مختلف نشان دادند که می‌توانند نیاز آینده کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه واکسن سازان ایرانی تا کنون ۴۰ میلیون دُز از واکسن های خریداری شده را به وزارت بهداشت تحویل داده‌اند، ادامه داد: واکسن‌های برکت، نورا، رازی، فخرا، پاستوکووک و اسپایکوژن در سبد خریداری شده توسط وزارت بهداشت قرار دارند.

به گفته صفوی وزارت بهداشت تاکنون بخش عمده واکسن های تولید شده واکسن سازان ایرانی را خریداری کرده است و واکسن سازی پاستور نیز تاکنون ۱۳ میلیون دز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل داده است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: طبق قرارداد وزارت بهداشت ۵۰ درصد از مبالغ خرید را به واکسن‌سازان پرداخت کرده است و مابقی مبلغ نیز پس از تامین اعتبار توسط دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز کشور برای تزریق دز سوم واکسن کرونا گفت: پیش‌بینی خرید ۳۵ میلیون دز واکسن ایرانی دیگر برای سال ۱۴۰۱ انجام شده است که خرید آن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد. همچنین واکسن سازان ایرانی گامی موفق در زمینه صادرات واکسن برداشته‌اند که می‌توانند با توجه به برطرف شدن نیاز کشور تولیدات خود را صادر کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • دانشجو

    لطفا پیگیری کنید دلیل این که وزارت بعداشت آمار مرگ کرونایی بر اساس سن و تعداد دوز واکسن ارائه نمیده چیه؟؟؟ وزارت بهداشت داره چه چیزی رو مخفی میکنه؟؟؟ وقتی شفافیت نیست مردم هم اعتماد نمیکنن.
    پس راست میگفتن بعضی ها که قراره تا 10 دوز واکسن بزنن به مردم