کد مطلب: ۶۶۸۶۸۳

گرمای بالای ۵۱ درجه در دهلران/ آماده باش سراسری مدیریت بحران

گرمای بالای ۵۱ درجه در دهلران/ آماده باش سراسری مدیریت بحران

فرماندار دهلران خبر داد: در پی وقوع گرمای ۵۱ درجه‌ای دهلران مدیریت بحران در آماده باش سراسری قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، فرماندار دهلران از اعلام آماده‌باش سراسری مدیریت بحران ایلام در پی وقوع گرمای ۵۱ درجه‌ای دهلران خبر داد.

لطیف صادقی در گفت‌وگو با تسنیم درایلام، از اعلام آماده‌باش سراسری مدیریت بحران ایلام در پی وقوع گرمای ۵۱ درجه‌ای دهلران خبر داد.

فرماندار دهلران گفت: شدت گرما موجب سوختگی ۱۰ کنتور برق در این شهرستان شده و حتی کولرها نیز منازل را خنک نمی‌کنند و این امر موجب مشکل برای شهروندان شده است.

صادقی از آمادگی همه دستگاه‌ها و به ویژه دستگاه‌های خدمت‌رسان خبرداد و گفت: ادارات باید در زمینه مصرف برق با توجه به شدت گرما دقت بیشتری کنند.

فرماندار ویژه دهلران از ادارات منابع طبیعی و محیط ‌زیست خواست برای هر گونه آتش‌سوزی احتمالی آمادگی داشته باشند و شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر امادگی لازم در خصوص مراجعات شهروندان برای گرمازدگی و امداد‌رسانی در جاده‌ها حفظ کنند.

محمد پاریاب رئیس اداره هواشناسی دهلران هم با اشاره به اینکه موج گرما تا روز سه‌شنبه همچنان فعال است پیش‌بینی‌های هواشناسی برای ادامه روند گرما در روزهای آتی یادآور گفت: در روزهای آینده افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دما نسبت به روزهای قبل پیش‌بینی شده است.

سوختگی وسایل اندازه‌گیری برق

رئیس اداره برق شهرستان دهلران هم با اشاره به سوخگی ۱۰ کنتور برق بر اثر گرما به چندین مورد سوختگی وسایل اندازه‌گیری برق (کنتور) در سطح شهر اشاره و افزود: علت آتش‌سوزی وسایل اندازی‌گیری (کنتور) استفاده همزمان چندین وسایل سرمایشی بوده که با بالارفتن دمای هوا و تک فاز بودن وسایل اندازه‌گیری و فشار زیاد به سیم های برق این اتفاقات رخ داده است.

محمد بیگی تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره‌های ۳۳۷۲۲۱۳۱ یا ۱۲۱تماس بگیرند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اکیپ به محل اعزام شوند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.