کد مطلب: ۶۸۲۲۶۵

عنبرنسارا طلا شد

عنبرنسارا طلا شد

قیمت هرکیلو گرم عنبرنسارا اصل در بازار که شامل حدودا ۱۲۵ قطعه عنبر نسارا است به ٨٠ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیر مزرعه پرورش الاغ در «نجم آباد» یکی از روستاهای حاشیه تهران از افزایش چشمگیر قیمت پشگل الاغ در بازار نسبت به ماه گذشته خبر می‌دهد.

همشهری نوشت، جوان‌ترین مزرعه‌دار پرورش الاغ که کارش را از ١۵ ‌سالگی با خرید٣ راس الاغ شروع کرده، اکنون ٧٠ راس الاغ نر و ماده دارد و از آنها محصولات متنوعی راهی بازار می‌کند که یکی از پرفروش‌ترین آنها عنبرنسارا، پشگل یا ماچه الاغ ماده است.

احمد رضا شهرکن، مزرعه دار ١٩‌ ساله روستای «نجم‌آباد» با بیان اینکه شیر الاغ اکنون در بازار به کیلویی ٢۵٠ هزار تومان رسیده اضافه می‌کند: «به جز این فرآورده‌های دیگری از شیر الاغ به دست می‌آید مثل صابون، شامپو، لوازم آرایشی و بهداشتی متنوع که طی فرآیندی در آزمایشگاه‌های دارویی تولید می‌شود و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.»

شهرکن، از خواص دارویی که باعث شده تا قیمت عنبرنسارا افزایش پیدا کند صحبت می‌کند و می‌گوید: «پشگل الاغ ماده یا همان عنبرنسا یا عنبرنسارا یا انبرنسارا دارای خواص دارویی زیادی است که تولیدکننده و مشتریان زیادی به‌ویژه در ایران و آمریکا به خود جلب کرده است. از جمله خواص درمانی عنبرنسارا عبارت‌اند از: ضدعفونی‌کننده، ضد سرماخوردگی، ضد بیماری‌های عفونی، درمان گوش‌ درد، کمک به درمان زخم‌ها، درمان عفونت انواع زخم، درمان دندان دردهای ناشی از سرما، درمان عفونت رَحِم، درمان قارچ رَحِم، درمان زخم‌های رَحِمی، درمان انواع بیماری‌های فیبرومی و نیز ضد خونریزی‌های غیر طبیعی رحم که مدفوع این حیوان را ارزشمند کرده است. این خواص و نیز تولید کم‌ باعث بالا رفتن قیمت عنبرنسارا در بازار شده است به طوری که اکنون قیمت عنبرنسارا اصل از کیلویی ٨٠ هزار تومان پایین‌تر نیست.»

مدیر مزرعه پرورش الاغ از چگونگی مصرف پشگل الاغ صحبت می‌کند و می‌گوید: «حالت معمول استفاده از عنبر نسارا، سوزاندن و استشمام آن است. دود ناشی از سوختن آن خواص ضد ویروسی دارد؛ البته روشی که به ندرت انجام می‌شود جوشاندن عنبر نسارا و نوشیدن جوشانده است که برخی پزشکان عقیده دارند برای بیماری‌های روده و معده مفید است. در این زمینه روش‌های دیگری هم وجود دارد مثلا با مخلوط تنباکو در قلیان یا به صورت سیگار و عود که مشتری‌های لاکچری دارد و به‌ مرور زمان بازاری برای خودش ایجاد کرده است.»

بازار داغ فروش پشگل الاغ | عنبرنسارا به کیلویی ٨٠ هزار تومان رسید

او درباره تاریخ انقضای این محصول الاغ می‌گوید: «عنبرنسارا را باید در کیسه نایلونی و در جای خشک و خنک نگهداری کرد تا خاصیت‌های دارویی آن حفظ شود. عنبر نسارایی که سالم و شکسته نباشد کیفیت بیشتری دارد، بنابراین آن را باید به گونه‌ای نگهداری کنیم که تحت فشار نباشد و نشکند.»

«احمدرضا شهرکن» در این زمینه هشداری هم می‌دهد و می‌گوید: «متاسفانه دربازار، عنبرنسارا قلابی وجود دارد که چون افراد عادی تجربه تشخیص بدل از اصل آن را ندارند ممکن است آن را خریداری و استفاده کنند. عنبرنسارا مرغوب دارای رنگ قهوه‌ای سوخته مایل به سیاه است و شکلی شبیه کلیه دارد. به جز این عنبر نسارا باکیفیت از الاغی به دست می‌آید که از علوفه‌های مناسب و طبیعت استفاده کرده باشد. الان در بازار عنبرنسارا بدلی وجود دارد که در اصل پشگل الاغ نر یا اسب و قاطر است و هیچ خاصیتی ندارند.»

قیمت هرکیلو گرم عنبرنسارا اصل در بازار که شامل حدودا ۱۲۵ قطعه عنبر نسارا است به ٨٠ هزار تومان رسیده است. این افزایش قیمت در حالی است که ماه گذشته هر کیلوگرم عنبرنسارا حدود ۶۵ هزار تومان خرید و فروش می شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  سلام هرکسی خریدار من دارم اصل تضمینی

 • ناشناس

  انبرنسااز‌لحاظ‌داروی‌خیلی‌مفید‌است‌مخصوصا‌برای‌عفونت‌ودندان‌درد

 • ناشناس

  الاغ درروستا‌موجوداست‌کسی‌لازم‌داردبیادببرادقیمت‌‌مناسب

 • ناشناس

  چی خاسیتی داردعنبرنیسارا

 • مسعود

  من مدت بیست سال سردرد دارم که تشخیص دادن سینوزیت العان مدت یک ماه از انبر دود کردم دراین مدت سردرد نگرفتم در صورتی که هفته حداقل سه بار سردرد شدید می گرفتم که در نهایت با قرص نوافن خوب می شدم

 • ناشناس

  یعنی.علم.ودکترها.هیچ.دیگه.مطبهاراتخته.وپیش.بسوی.عنبرنسا

 • ناشناس

  متئسفانه عده ای اطلاعات کافی ندارن وهرعنبرنسای مناسب نیست و عنبر نسا ماده الاغ هم مناسب نیست وحتما باید شش ماه باردار باشه یارانه الاغ شش ماهه باشه دقیقتری متخصصین علوم پزشکی سنتی دارن ولی الان عده ای هر عنبر الاغی مفید میدونن درصورتی که اینطوری نیست یعنی درواقع هر الاغ نهایتا درطول زندگیش ده کیلو عنبر نسا مفید وپاسخگو درمان داره و ارزشش به مراتب بیشتره و این عنبرنسای موجود مربوط به ماده الاغ و معمولیه داروی نیست و دارویی درسال یک ماه بدرد درمان میخوره

 • میلاد

  بیخود تبلیغ نکنید هیچ خاصیتی نداره ما که نتیجه نگرفتیم کدوم مجله علمی تائید کرده همش چرنده

 • حق‌گو

  واقعا آدم نمیتوته باور کنه که در این سرزمین چه انسانهای دانشمندی زندگی کردن
  الان شده این وضع ما
  خرافات و دهن‌بینی تا کجا؟
  چرا باور میکنید که پشکل الاغ خاصیت داره؟

 • حق‌گو

  بجای گوش دادن با حرفهایی که هیچ دلیل علمی براش وجود نداره ، کمی تحقیق کنید
  تا این مقدار خرافاتی بودن در عصر ارتباطات و علم ، واقعا شرم‌آوره