کد مطلب: ۷۱۵۳۲۹

پرداخت بیش از ۱.۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اربعین

پرداخت بیش از ۱.۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اربعین

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به زائرین اربعین حاکی از آن است که تا تاریخ ۲۷ مهر ۱۴۰۱ به ۳۰۴ هزار نفر بالغ بر ۱.۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزارت امور اقتصادی و دارایی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به زائران اربعین گزارش داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر این اساس، طبق اعلام سازمان حج و زیارت از تاریخ شروع ثبت نام یعنی ۱۴ شهریور تا ۲۶ شهریور امسال حدود ۷۶۰ هزار نفر در سامانه حج و زیارت (سماح) برای اخذ تسهیلات اربعین ثبت نام کردند.

بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها از این تعداد حدود ۴۷۸ هزار نفر به عنوان سرپرست خانوار مشخص و از مجموعه سرپرستان خانوار نیز طبق فهرست اعلام نیروی انتظامی تعداد ۳۱۶ هزار نفر از مرز زمینی خارج شده اند.

اسامی این افراد به بانک‌های عامل ارسال شد و تا تاریخ ۲۷ مهر ۱۴۰۱ به تعداد ۳۰۴ هزار نفر بالغ بر ۱.۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

بانک‌های ملی، صادرات ایران، ملت، سپه، تجارت، مسکن، کشاورزی، پست بانک ایران، رفاه کارگران، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران، قرض الحسنه رسالت، آینده، صنعت و معدن، توسعه صادرات، اقتصاد نوین، سینا، سامان و موسسه اعتباری ملل نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کرده اند، اما با وجود پیگیری‌های صورت گرفته بانک‌های پاسارگاد، پارسیان، سرمایه، دی، کارآفرین، شهر، صندوق کارآفرینی امید و قرض الحسنه امداد و ولایت تاکنون نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نکرده‌اند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.