خبر مهم:

کد مطلب: ۷۲۹۶۳۷

کنعانی: ناقضان برجام در جایگاه اتهام زنی به ایران نیستند

کنعانی: ناقضان برجام در جایگاه اتهام زنی به ایران نیستند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: انگلیس که به‌واسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاه اتهام‌زنی به ایران قرار ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات متوهمانه و مداخله‌جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران، حقوق ایران در بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به‌شدت محکوم کرد و مردود دانست.

به نقل از جماران، ناصر کنعانی بیان کرد: این اظهارات بی‌پایه و اساس بخشی از کارزار سیاسی دشمنانه‌ای است که این کشور و برخی دیگر از کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند علیه جمهوری اسلامی ایران به پیش ببرند.

کنعانی افزود: انگلیس و برخی از کشورهای اروپایی که باید به‌واسطه اقدامات ضدبشری‌شان علیه ملت ایران پاسخگو بوده و در مجامع بین‌المللی مسئول شناخته شوند، بی‌شک فاقد هرگونه صلاحیت اخلاقی برای طرح ادعاها و اتهامات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی اظهار کرد: لندن به‌جای طرح اتهامات تکراری و بی‌اساس در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بهتر است از تفرقه‌افکنی میان کشورهای منطقه و مشارکت در جنایت علیه بشریت به‌واسطه فروش‌های میلیاردی تسلیحات مرگبار به برخی مشتریان منطقه‌ای، دست برداشته و صلح و ثبات منطقه‌ای را به خود کشورهای منطقه بسپارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره کاملا شفاف و صلح‌آمیز بوده، فلذا انگلیس که به‌واسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاهی قرار ندارد که با اتهام‌زنی‌های بی‌اساس، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مورد تردید قرار دهد.

ناصر کنعانی بار دیگر ادعاهای بی‌اساس لندن در مورد ارتباط پهپادهای ایرانی با جنگ در اوکراین را تکذیب کرد و افزود: این طرف‌های غربی هستند که با گسیل تسلیحات گسترده به میانه این بحران، مرتبا فضا را برای حل‌وفصل سیاسی و مسالمت‌آمیز منازعه، تنگ‌تر می‌کنند.

کنعانی در پایان تاکید کرد: ما به حاکمان لندن توصیه می‌کنیم توان خود را به‌جای اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم این کشور و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.