فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۵۶۳۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هدیه محبوب روز پدر لاکچری شد/ عرضه جوراب‌های میلیونی در آستانه روز پدر!

هدیه محبوب روز پدر لاکچری شد/ عرضه جوراب‌های میلیونی در آستانه روز پدر!

در آستانه روز پدر جوراب به‌عنوان هدیه محبوب این روز با قیمت‌های میلیونی هم عرضه می‌شود. البته هنوز با قیمت‌های پایین‌تر در محدوده 20 هزار تومان هم می‌توان اقدام به خرید جوراب کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بررسی قیمت جوراب در بازار در آستانه روز پدر نشان می‌دهد که قیمت برخی از محصولات موجود در بازار نجومی شده است.

در گذشته جوراب در بازار پوشاک سهم بزرگی در تولید و فروش داشت، اما دیگر به مانند گذشته نمی‌توان جوراب را به عنوان پوشاک ارزان در نظر گرفت. همین موضوع باعث شده که بازار جوراب در روزهای مناسبتی و همچنین نزدیکی به ایام نوروز رونق چندانی نگیرد.

در گذشته جوراب به حدی ارزان بود که بسیاری به‌صورت جینی اقدام به خرید آن می‌کردند، اما با سقوط قدرت خرید مردم، بسیاری از افراد دیگر چند ماه یک بار هم برای خود جوراب جدید نمی‌خرند. برخی ناچاراً به خرید جوراب‌های بی‌کیفیت روی آورده‌اند.

گرچه واردات هر نوع پوشاک از جمله جوراب ممنوع است، اما در بازار به‌وفور جوراب‌های خارجی مشاهده می‌شود که قیمت برخی از آنها حتی به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

قاچاقچیان نیز پاپوش خود را برای جوراب دوخته‌اند و در کمبود تولید سعی دارند عنان بازار را در دست بگیرند. به گفته مسئولان صنفی در حال حاضر ۴۰ درصد ظرفیت ماشین‌آلات تولیدی این صنف از صحنه تولید خارج شده‌ است.

سید علی‌اصغر بهبهانی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران، به دنیای اقتصاد گفته است: «تولیدکنندگان در ایران هرچه می‌کوشند تا هزینه‌ها را کاهش دهند، متأسفانه با سبقت تولیدکننده خارجی به دلیل ارائه تسهیلات دولت‌ها به تولیدکنندگان؛ کاری از پیش نمی‌برند. با این حال با سود بسیار اندک از آنجا که عاشق کارشان هستند مشغول به‌کارند.‌».

قیمت جوراب در بازار

با اینکه فروشندگان کشباف و جوراب از بازار فروش رضایت ندارند، اما اگر سری به مترو بزنید بیش از نیمی از دست‌فروشان در واگن‌های مترو اقدام فروش جوراب می‌کنند. قیمت ارائه‌شده جوراب توسط دست‌فروشان از 10 هزار تومان آغاز و به 70 هزار تومان نیز می‌رسد. البته قیمت جوراب‌های زمستانی و گرم به‌مراتب گران‌تر است.

قیمت جوراب‌هایی که امروزه توسط دست‌فروشان با قیمت حدود 40 هزار تا 70 تومان به فروش می‌رسد، در سال گذشته زیر 30 هزار تومان بود.

در این بین، قیمت جوراب در سایت‌های فروشگاهی آنلاین بسیار عجیب‌وغریب است. در حال حاضر یک بسته جوراب سه عددی مردانه از برند تیمبرلند با قیمت دو میلیون و 150 هزار تومان عرضه می‌شود.

قیمت جوراب

یک جفت جوراب مردانه از برند پونتو بلانکو نیز 790 هزار تومان قیمت دارد. قیمت جوراب به حدی افزایش یافته که مردم نیز به مانند گذشته اقدام به خرید آن به عنوان هدیه روز پدر نمی‌کنند.

برای مطالعه بیشتر گزارش فروش دسته گل 23 میلیون تومانی! را در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.