کد مطلب: ۷۵۸۱۲۸

پشت پرده مسمومیت دومینووار دانش آموزان قمی

پشت پرده مسمومیت دومینووار دانش آموزان قمی

متاسفانه طی چند روز گذشته شاهد مسمومیت دومینوار دانش آموزان در شهر قم هستیم. اتفاقی که با شائبه‌های بسیاری همراه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حالی مسمومیت دانش آموزان قمی در حال تکرار است که هنوز علت اصلی مشخص نشده، این روند منجر به نگرانی بسیاری از خانواده‌ها شده است.

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قم مشکوک است

«امیرآبادی» نماینده مردم قم در مجلس گفت: مسمومیت دانش آموزان قم مشکوک است و همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و بهداشت و درمان و مجموعه کلانتری و آتش‌نشانی پیگیر هستند که مبدا این مساله را پیدا کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت که موضوع درباره استمشاق گاز آمونیاک و دیگری می‌گوید علت استنشاق دی اکسید کربن است که از سیستم‌های گرمایشی مدارس است اما هنوز علت قطعی به ما نگفته‌اند.

از وزرای بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و اطلاعات برای پاسخ به مجلس سوال کردیم اما درباره بحث‌های کلی، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و درمانی استان جلسات مستمر داشته و پیگیری می‌کنند اما هنوز نتیجه قطعی بدست نیامده است.

مسئولان قم: مشکل اصلی دانش‌آموزان مسموم شده، استرس است

جالب است بدانیم که صبح امروز برخی از مسوولان قم اعلام کردند که مشکل اصلی دانش آموزان مسموم شده، استرس است. اما این در حالی است که علائم استرس به طور حتم با علائم مسمومیت تفاوت چشمگیری دارد.

مدیر ناحیه چهار اداره‌کل آموزش‌وپرورش قم گفت: استرس ناشی از احتمال مسمومیت دریکی از مدارس دخترانه قم، ۱۸ دانش‌آموز را راهی مراکز درمانی کرد.

وی ادامه داد: در بررسی‌های تخصصی ۴ مدرسه هیچ نوع آلودگی شناسایی نشده است.تنها در مدرسه دخترانه امامی به دلیل نقص در سیستم گرمایشی ۳ دانش‌آموز به دلیل مسمومیت با منوکسیدکربن به بیمارستان اعزام شده‌اند.

مسمومیت دانش آموزان در ۲ مدرسه دیگر قم گزارش شد

گزارش‌های مردمی از مسمومیت دانش آموزان یک هنرستان و یک دبیرستان دخترانه حکایت دارد.مرکز قم، خبرنگار ما که در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر مسمومیت دانش آموزان مدرسه شاهد رضویه در محله هنرستان و هنرستان سید حسن برقعی در محله عمار یاسر در محل این مدارس حضور یافت از انتقال تعدادی از دانش آموزان این مدارس به بیمارستان های استان خبر داد.

این دانش آموزان با علائمی شبیه سرفه شدید، تهوع، سرگیجه و سردرد دچار مشکل شده بودند.

آزمایش خون دانش آموزان مسموم شده

صبح امروز برخی دانش آموزان مدرسه حضرت فاطمه الزهرا (س) منطقه ۳۰ متری کیوانفر با علائمی مشابه به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد: با توجه به نمونه های خونی که از دانش آموزان در مدارس گرفتیم شرایط آن‌ها طبیعی بوده، البته بنا به احتیاط و وظیفه ۱۸ نفر از دانش آموزانی که والدین آن‌ها درخواست آزمایش از فرزندانشان داشتند به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شدند که طبق بررسی ها سالم بودند و در حال ترخیص از بیمارستان هستند.

محمدی بیان کرد: طی بررسی‌های تخصصی توسط آتش نشانی و مرکز بهداشت استان در ۴ مدرسه هیچ نوع آلودگی شناسایی نشده و تنها در مدرسه دخترانه امامی بدلیل نقص در سیستم گرمایشی ۳ دانش آموز بدلیل مسمومیت با منوکسیدکربن به بیمارستان اعزام شده اند.

مسمومیت دانش آموزان طبیعی نیست

مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تکرار حوادث مسمومیت دانش آموزان در مدارس استان قم را طبیعی ندانست و گفت: این موضوع علاوه بر وزارت آموزش و پرورش از سوی مسئولان امنیتی نیز در دست پیگیری است.

والدین دانش آموزان مسموم شده در قم: تا وقتی علت مسمومیت‌ مشخص نشده، مدارس را تعطیل کنید

برخی آقایان در پیگیری ها به ما می گفتند که ما آبروی آنها را حفظ کردیم و نخواستیم به برخی مسایل دامن بزنیم. آنها می‌گفتند کار خود دانش آموزان بود و شرایط جوانی و برخی مسایل دیگر باعث این ماجرا شده بود.
والدین تعدادی از دانش آموزانی که در چند وقت اخیر در مدارس قم دچار مسمومیت شده و کارشان به بیمارستان کشید می‌گویند ، در این روزگاری که با هزار و یک سختی فرزندان خود را بزرگ می‌کنیم، چگونه می‌توانیم آنها را به مدارسی بفرستیم که مدتهاست چند روز یکبار خبر مسمومیت تعدادی دانش آموز تایید می‌شود، و هنوز هم علت آن مشخص نشده. آنها معتقدند در شرایط فعلی بهتر است آموزش در مدارس قم غیرحضوری پیگیری شود تا دلیل ماجرا مشخص گردد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.