خبر مهم:

کد مطلب: ۷۵۹۴۳۳

شرایط جدید بیمه برای بیماران دیابتی اعلام شد

شرایط جدید بیمه برای بیماران دیابتی اعلام شد

به گفته یکی از مسئولان بیمه سلامت ایران شرایط جدیدی برای پوشش بیماران دیابتی و پرفشاری خون قرار است اجرایی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پوشش بیمه‌ای بیماران دیابتی و پرفشاری خون افزایش می‌یابد. جزئیات این خبر را در این گزارش بخوانید.

رییس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، از افزایش پوشش هزینه داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی و پرفشاری خون در صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج خبر داد.

دکتر نوشین جزایری، درخصوص بسته خدمتی دارویی بیماران دیابتی و مبتلا به پر فشاری خون در صندوق بیماران خاص و صعب العلاج، گفت: پیرو ابلاغیه نسخه دیگر بسته صعب‌العلاج در دی ماه توسط وزارت بهداشت، داروهای دیابت و پرفشاری خون در بسته صعب العلاج لحاظ شده و امکان بهره‌مندی از مزایای صندوق برای بیماران مشمول فراهم شده است.

وی افزود: داروهای بسته دیابت شامل ۷ قلم از انسولین‌های قلمی تحت پوشش بیمه است که سهم مازاد آن در بسته صعب العلاج لحاظ شده است، ضمن اینکه ۱۶ قلم داروی خوراکی بیماران دیابتی برای اولین بار در بسته لحاظ شده که ۷۰ درصد از هزینه‌ها در قالب بسته صعب العلاج تامین می‌شود.

او تصریح کرد: تا نیمه بهمن ماه طبق آمار اخذ شده، دیابت از نظر دارویی در رتبه چهارم هزینه دارویی صندوق صعب العلاج را به خود اختصاص داده است، بهره‌مندی این بیماران از مزایای صندوق مبتنی بر نشان‌دار شدن در سامانه الکترونیک این سازمان است و درحال حاضر بالغ بر ۲۸۰ هزار نفر نشان دیابت داشته و از خدمات استفاده می‌کنند.

جزایری درباره پرفشاری خون نیز اظهار کرد: سهم مازاد ۱۷ قلم داروی تحت پوشش بیمه درقالب صندوق لحاظ شده و برای ۱۰ قلم داروی غیر بیمه‌ای نیز در بسته صعب العلاج سهم پرداختی در نظرگرفته شده است. در نیمه بهمن ماه داروهای پرفشاری خون نیز به لحاظ هزینه‌ای در رتبه ششم هزینه‌های دارویی صندوق صعب العلاج قرار گرفتند و هم اکنون بالغ بر ۲۳۵ هزار بیمار مبتلا به پرفشاری خون در سامانه سازمان نشان‌دار شده و از مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.