خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۸۰۲۹

با تغییر ساعت کار ادارات، ساعت طرح ترافیک تغییر می‌کند؟

با تغییر ساعت کار ادارات، ساعت طرح ترافیک تغییر می‌کند؟

از فردا ۱۶ خرداد ماه ساعت کاری ادارات تغییر می‌کند. اما ساعات طرح ترافیک به مانند روزهای دیگر از ساعت ۶.۳۰ صبح تا ۱۸ عصر است و تغییری در این ساعت ایجاد نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران اعلام کرده که ساعت طرح ترافیک در تهران در روزهای عادی بین ساعت ۶.۳۰ صبح تا ۱۸ عصر است. اما با تغییر ساعت کار ادارات قرار نیست ساعت طرح ترافیک تغییر کند.

به گفته مجتبی شفیعی آمار روزانه جابجایی در شهر تهران حدود ۱۹ میلیون سفر است که از این میزان حدود ۴۳ درصد را سفرهای شغلی و حدود ۱۸ درصد را سفرهای آموزشی به خود اختصاص می دهند.

وی تاکید کرده ساعت کاری از ۸ به ۶ صبح رسیده است و ساعت آغاز طرح ترافیک از ساعت ۶.۳۰ دقیقه است. بنابراین کارمندان قبل از شروع ساعت طرح ترافیک، در سر کار خود حاضر هستند و ورود آنها به طرح ترافیک بدون مانع است.

این مقام مسئول به ایسنا گفته کارکنان دستگاه های دولتی و عمومی در گذشته اغلب بین ساعت ۷ و نیم تا ۸ صبح وارد محدوده طرح و حدود ساعت 16 از محدوده طرح خارج می شدند. این افراد ناچار به پرداخت هزینه طرح ترافیک در ساعات اوج بودند که با اجرای طرح مذکور، به دلیل اینکه ورودشان خارج از ساعات طرح و خروجشان در ساعات غیر پیک اتفاق می‌افتد، شرایط مطلوب‌تری به لحاظ پرداخت هزینه برای ایشان به وجود می‌آید و این امکان فراهم است که با هزینه کمتری نسبت به گذشته تردد کنند.

شفیعی با تاکید بر اینکه سیاست مدیریت شهری بر تقویت استفاده از حمل و نقل عمومی برای همه شهروندان است، افزود: با اجرای طرح تغییر ساعات کاری ادارات، هزینه های کارکنان اداری بابت طرح ترافیک افزایش نمی‌یابد، چه بسا در این ایام سه ماهه کاهش نیز پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول تاکید کرد در روزهای ابتدایی اجرای طرح تغییر ساعت کاری ادارات، وضعیت حجم ترافیک و پارامترهای مختلف ترافیکی شهر تهران را پایش و کنترل می کنیم و چنانچه نیاز و ضرورتی برای تغییر در خصوص ساعات اجرای طرح ترافیک، وجود داشته باشد، قطعا از طریق شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد، خاطر نشان کرد: به نظر می رسد این تصمیم در خصوص توزیع بار ترافیکی نسبت به ساعت‌های اوج، تصمیم بهبود دهنده ای خواهد بود و شرایط را نسبت به قبل بهتر خواهد کرد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.