کد مطلب: ۸۵۷۱۸۶

ممنوعیت سکونت اتباع غیر ایرانی در اطراف شاهچراغ

ممنوعیت سکونت اتباع غیر ایرانی در اطراف شاهچراغ

استاندار فارس به اقدامات امنیتی بیشتر برای حرم اشاره کرد و گفت: ممنوعیت سکونت اتباع غیر ایرانی در بافت 57 هکتاری حرم در دستور کار است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، استاندار فارس با اشاره به ۲ حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ گفت: ممنوعیت سکونت اتباع غیر ایرانی در شعاع ۵۷هکتاری حرم شاهچراغ اعمال می‌‌شود.

محمدهادی ایمانیه ظهر امروز در نشست خبری که به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته دولت برگزار شد، درباره بحث امنیت حرم مطهر شاهچراغ اظهار داشت‌: با مشورت جناب آقای قزل‌سفلی معاون سیاسی امنیتی استانداری اگر صلاح باشد فیلم ورود تروریست تا انتهای ماجرا برای رسانه‌ها به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: در حادثه تروریستی شاهچراغ؛ امنیت حرم با سه لاین امنیتی پوشش داده می‌شود این‌که هم شهید داده‌ایم و هم با ورود جدی و رشادت نیروهای امنیتی و حراستی این مهم را در کم‌ترین زمان ممکن خنثی کرده‌ایم بی‌انصافی است که بگویم امنیت تأمین نبوده است.

استاندار فارس ادامه داد: این‌گونه نیست که پس از حادثه‌ شاهچراغ 10 ماه گذشته عده‌ای را مسلح کرده باشیم اگر کسی وارد شود به رگبار بسته شود!

ایمانیه گفت: تمام سعی این است که فضای حرم حالت امنیتی و پادگانی به خود نگیرد و باید با موضع امنیت حرم ظریف برخورد کرد.

استاندار فارس به اقدامات امنیتی بیشتر برای حرم اشاره کرد و گفت: در این راستا تقویت هرچه بیشتر دوربین‌ها و ایجاد دستگاه‌های بازرسی بدنی بیشتر، عدم سکونت و حضور اتباع غیرایرانی در بافت 57هکتاری حرم و استقرار دستگاه‌های چهره‌زنی و همچنین برگزاری مانور به‌جهت تقویت و آموزش نیروهای امنیتی مستقر در حرم در دستور کار است.

استاندار فارس همچنین گفت: امنیت حرم مطهر سید‌ علاءالدین‌‌ حسین با مصوبه شورای‌عالی امنیت کشور هفته گذشته به سپاه واگذار شد.

حوالی ساعت 19 روز یکشنبه 22 مرداد ماه یک تروریست مسلح به حرم حضرت شاهچراغ علیه السلام حمله کرد. در این حادثه تروریستی دو نفر شهید و ۷ نفر مجروح شدند. فرد مهاجم بلافاصله توسط نیروهای حفاظت از حرم دستگیر شد.

تابعیت عوامل تروریستی از چندین کشور بود اما عامل اصلی این عملیات تابعیت تاجیک داشت.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز