کد مطلب: ۸۷۴۱۸۵

واکنش فدراسیون فوتبال عربستان به لغو بازی الاتحاد با سپاهان

واکنش فدراسیون فوتبال عربستان به لغو بازی الاتحاد با سپاهان

فدراسیون فوتبال عربستان در بیانیه‌ای از تصمیم الاتحاد برای ترک زمین برابر سپاهان حمایت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، دیدار سپاهان و الاتحاد قرار بود که دوشنبه‌شب به میزبانی نماینده ایران برگزار شود اما این بازی برگزار نشد. نماینده عربستان حاضر نشد وارد زمین شود و به همین خاطر بازی لغو شد.

به نقل از سایت عربی کوره، فدراسیون فوتبال عربستان به حمایت از این تصمیم الاتحاد پرداخت و نوشت: «آنچه را در دیدار الاتحاد برابر سپاهان که قرار بود دوشنبه‌شب برگزار شود، رخ داد، دنبال کردیم. ما به ستایش از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری بازی در شرایط مناسب می‌پردازیم. AFC چنین تصمیمی را با کمک گزارش‌های نمایندگانش که در ورزشگاه بودند، گرفت.»

در ادامه بیانیه فدراسیون فوتبال عربستان آمده است: «ما حمایت کامل خود را از باشگاه الاتحاد اعلام می‌کنیم و همه راه‌های قانونی را برای حفظ حقوق این باشگاه در پیش خواهیم گرفت.»

واکنش AFC به لغو بازی سپاهان و الاتحاد

سپاهان ایران و الاتحاد عربستان قرار بود از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه) در ورزشگاه نقش جهان عربستان در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم بروند اما اعضای تیم الاتحاد در زمین حاضر نشدند تا بازی لغو شود.

لغو این رقابت با واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) همراه بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در خصوص لغو این بازی نوشت: دیدار گروه C لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ میان سپاهان و الاتحاد که قرار بود امشب در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شود، به‌خاطر شرایط غیرمنتظره و پیش‌بینی نشده لغو شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بر تعهد خود نسبت به ضمانت امنیت بازیکنان، مقامات برگزاری مسابقه، تماشاگران و همه سهامداران و افراد مرتبط تأکید می‌کند. این موضوع به کمیته‌های مرتبط ارجاع داده می‌شود.

برای برگزاری بازی با الاتحاد مشکلی نبود

مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز گفت: همه شرایط برای بازی آماده بود، مسئولان هر دو تیم، برای برگزاری مسابقه توافق داشتند.

محمدرضا ساکت با بیان اینکه شکایت خود از رفتار تیم الاتحاد را به AFC ارائه خواهیم داد، افزود: هیچ ابهامی برای برگزاری مسابقه وجود نداشت، قایقی قبل از شروع مسابقه، ناظر AFC نکاتی را از سمت تیم الاتحاد مطرح کرد که باید تا روز قبل عنوان میشد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • بهروز

    رفتار تیم عربستان سعودی به هر دلیلی ناپسند و تامل برانگیز است اما موضوع می‌توانست با یک دیپلماسی قوی و کارآمد و هوشمندانه از طرف استاندار اصفهان و وزارت خارجه حل شود چون سفیر عربستان سعودی هم آنجا بوده به نظرم در این مواقع نیازمند کارهای دیپلماسی قوی هستیم.

پیشنهاد سردبیر