فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۸۵۶۵

طرح ترافیک تهران تا پایان سال تغییر می‌کند

طرح ترافیک تهران تا پایان سال تغییر می‌کند

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح ترافیک تهران تا پایان سال تغییر می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محسن هرمزی؛ سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: موضوعی که در دستور کار داریم وضع مقررات جدید و تغییر در طرح ترافیک است که آن را تا پایان سال عملیاتی می‌کنیم که امیدواریم با اجرایی شدن آن، مدیریت بهتری در محدوده‌های ترافیکی شاهد باشیم.

وی گفت: از ابتدای امسال 339 دستگاه اتوبوس شامل 237 دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده و 102 دستگاه اتوبوس موجود بازسازی شده را وارد خطوط کرده‌ایم و سرجمع در این دوره مدیریت شهری 663 دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه شده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در زمان تحویل شهرداری تهران از شورای پنجم، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت کمتر از یک‌هزار دستگاه اتوبوس شاغل داشت، تصریح کرد: این در شرایطی است که امروز این ناوگان، دو هزار و 47 دستگاه اتوبوس شاغل دارد، ضمن اینکه برای تامین سه هزار و 40 دستگاه اتوبوس نو نیز قرارداد منعقد کرده‌ایم.

هرمزی با بیان اینکه تا پایان سال جاری، 1400 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت اضافه می‌کنیم، افزود: از ابتدای امسال، 102 دستگاه اتوبوس را بازسازی اساسی کرده‌ایم که این تعداد تا پایان سال جاری به 500 دستگاه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه گام‌های اولیه برای بهبود و مهار ترافیک تهران را شروع کرده‌ایم و اقدامات اجرا شده و در دست انجام را می‌توانیم نقطه آغاز تحول در حوزه حمل و نقل و ترافیک پایتخت بنامیم، اضافه کرد: با اقدامات بیشتری که در آینده اجرا می‌شود، در صدد هستیم تا سهم استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی را افزایش داده و جریان ترافیک را بهتر کنترل کنیم.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.