کد مطلب: ۸۸۳۷۲۲

دستور وزیر کشور برای پیگیری مساله کمبود آب و فرونشست زمین در اصفهان

دستور وزیر کشور برای پیگیری مساله کمبود آب و فرونشست زمین در اصفهان

وزیر کشور از کمبود آب و فرونشست زمین در اصفهان به عنوان یک نگرانی مهم یاد کرد و از معاونت عمرانی خواست با جدیت این مساله را تا حل آن پیگیری کنند و دستوراتی برای کاهش آلودگی هوای اصفهان و احیای زاینده‌رود صادر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، عصر دوشنبه جلسه‌ای به مدت چهار ساعت در دفتر احمد وحیدی وزیر کشور و با حضور معاونان وزارتخانه، رضا مرتضوی استاندار اصفهان و معاونان وی آغاز شد.

احمد وحیدی وزیر کشور در این نشست با تقدیر از تلاش‌های استاندار، معاونان و مدیران استانداری برای پیشرفت روز افزون استان اصفهان، یادآور شد: کاهش آسیب‌های اجتماعی یک مساله بسیار مهم است که هماهنگی با سازمان امور اجتماعی برای تداوم روند کاهشی این آسیب‌ها ضروری است.

وی از اقدام استانداری اصفهان برای تشکیل کمیسیون دانش‌آموزی، اردوهای راهیان پیشرفت و برنامه‌ریزی منجر به رشد یک درصدی جمعیت به عنوان تلاش‌های خوب یاد کرد و از مسئولان مربوطه خواست تا درباره ساماندهی معتادان متجاهر، ابلاغ‌های مربوط به قانون جوانی جمعیت و حل اختلافات تقسیمات کشوری اقدامات لازم را به عمل آورند.

وحیدی، در مورد مساله اتباع غیرمجاز هم دستورات لازم را صادر و بر ساماندهی سایر اتباع تاکید کرد.

وزیر کشور در ادامه از کمبود آب و فرونشست زمین در اصفهان به عنوان یک نگرانی مهم یاد کرد و از معاونت عمرانی خواست با جدیت بیش از پیش، این مساله را تا حل مساله پیگیری کند.

وحیدی، وضعیت گاوخونی را هم نگران کننده خواند و بر چاره‌جویی جهت تغییر وضعیت این تالاب، با توجه به وجود آب در بالادست‌ها تاکید کرد.

وی همچنین دستوراتی برای کاهش آلودگی هوای اصفهان به‌ویژه در فصول سرد سال، احیای بستر زاینده رود، تولید واکسن سالک، پرداخت خسارات حوادث طبیعی توسط مدیریت بحران، اجرای هرچه بهتر طرح تکام برای توسعه روستاها و نیروی انسانی استانداری، فرمانداری و بخشداری صادر کرد.

رضا مرتضوی از ۲۸ شهرستان، ۵۶ بخش، ۱۱۴ شهر، ۱۳۳ دهستان و ۹۱۱ روستا، ۱۵۶ واحد دانشگاهی، ۲۲۰ هزار دانشجو، سهم ۱.۵ درصدی تولید ناخالص ملی و ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان اصفهان سخن گفت؛ استانی که دارای ۱۶ میراث ملموس، دو مورد میراث ناملموس، ۱۹۹ رشته صنایع دستی ثبت شده، ۱۵ شهر خواهر خوانده، یک هزار و ۶۹۸ اثر ثبت ملی شده و ۲۰ هزار اثر تاریخی است.

استاندار اصفهان در ادامه گزارش خود به مشکلات هم پرداخت که فصل نخست آن، تامین آب و فرونشست زمین بود. آلودگی هوا، مسایل حمل و نقل عمومی، شبکه فاضلاب شهری، آسیب های اجتماعی، طرح تکام و توانمندسازی روستاها هم دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و درباره آنها تبادل نظر شد.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر