کد مطلب: ۸۸۶۸۲۴

احتمال آبگرفتگی معابر در ۲۵ استان

احتمال آبگرفتگی معابر در ۲۵ استان

سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران، رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر در ۲۵ استان هشدار داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از ادامه فعالیت سامانه‌های بارشی، باران، رعدوبرق همراع با آبگرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی احتمال بارش برف از سه‌شنبه تا شنبه ( ۹ تا ۱۳ آبان) خبر داد.

این شرایط جوی روز سه‌شنبه در شرق و شمال خوزستان، لرستان، مرکزی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، غرب کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب یزد و ارتفاعات استان‌های مازندران، قزوین، البرز و تهران و چهارشنبه در غرب و جنوب اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، قزوین، همدان، مرکزی، کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، نیمه شمالی فارس، مرکز و غرب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط آب و هوایی پنجشنبه در خوزستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، لرستان، تهران، البرز، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، ارتفاعات کرمان و جمعه در فارس، یزد، نیمه شمالی کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، تهران و سمنان، شمال هرمزگان شنبه نیز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان، مرکزی، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی دور از انتظار نیست.

بر اثر این مخاطره احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد را توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز