کد مطلب: ۹۰۸۵۱۴

آدم ربایی برای ۵۰۰ میلیارد ریال تتر

آدم ربایی برای ۵۰۰ میلیارد ریال تتر

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از آزادی فردی که برای دریافت ۵۰۰ میلیارد ریال تتر ربوده شده بود، با پیگیری‌های پلیس، خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی قبل زن جوانی هراسان به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و با حضور در مقابل کارآگاهان گفت که سه روز قبل از شهر خود به تهران آمده و همسرش برای دیدار با برادرش از خانه خارج شد اما دیگر بازنگشته و تلفن‌ همراهش نیز خاموش است تا اینکه ساعتی پیش شماره ناشناسی به موبایل این زن زنگ زده و مدعی شده که همسرش را ربوده است و با تهدید به قتل او، درخواست کرده تا با پرداخت رمز ارز تتر به‌ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال جان او را نجات دهد.

وی با بیان اینکه به محض دریافت این گزارش، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی وارد عمل شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند، گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند که همسر این زن قبل از اینکه به دیدار برادرش برود به‌خاطر اقدامات پزشکی به‌سمت بیمارستان رسول اکرم(ص) رفته و از آنجا تلفن همراهش خاموش شده است. تیم کارآگاهان پلیس آگاهی در گام بعدی راهی محل موردنظر شده و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف بیمارستان متوجه شدند که سه مرد جوان با یک خودروی پژو ۴۰۵ ناگهان جلوی پای این فرد توقف کرده و با ایجاد ضرب‌ و شتم، او را به زور سوار بر خودرو کرده و ربوده‌اند.

ولیپور گودرزی ادامه داد: تحقیقات تکمیلی حکایت از آن داشت که فرد ربوده شده با آدم‌ربایان اختلافات گسترده مالی داشته است و آنها یک دوست مشترک دارند که از درگیری آنها خبر دارد. از سوی دیگر اقدامات فنی مشخص کرد خودروی پژو ۴۰۵ در محور خاش به زاهدان تردد کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات سراغ دوست مشترک فرد ربوده شده و آدم‌ربایان رفتند این فرد به آنان گفت که قرار بود فرد ربوده شده برای برطرف کردن مشکلات مالی که با آدم‌ربایان داشت ۵۰ میلیارد ریال تتر به حساب آنها واریز کند اما این کار را نکرده و زمانی که آن سه مرد جوان از دریافت پول نا امید شده‌اند اقدام به طرح نقشه ربودن وی و اجرایش کرده‌اند.

وی افزود: در جریان تحقیقات پلیسی هنگامی که متهمان متوجه شدند پلیس در یک‌قدمی بازداشت آنهاست گروگان را بدون دریافت پول آزاد کردند و هرکدام به‌سمتی متواری شدند که در ادامه فرد ربوده شده در سلامت کامل با اتوبوس میان‌شهری به تهران بازگشت. پس از آزاد شدن گروگان تحقیقات تیم کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی  تهران بزرگ برای دستگیری سه مرد آدم‌ربا همچنان ادامه دارد.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.