خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۰۴۵

هشدار هواشناسی طوفان و باران برای ۹ استان

هشدار هواشناسی طوفان و باران برای ۹ استان

برای استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، قزوین، زنجان، البرز، تهران، شمال استان مرکزی و مازندران پیش‌بینی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوایی امروز، گفت: امروز سامانه بارشی در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز تقویت می‌شود و در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و سواحل دریای خزر و برخی از نقاط غرب و مرکز و برخی نقاط شمال شرق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شدت بارش‌ها برای امروز در حد هشدار نارنجی است و برای استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، قزوین، زنجان، البرز، تهران، شمال استان مرکزی و مازندران پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا یکشنبه شدت بارش‌ها در گیلان و قزوین و ارتفاعات استان‌هایی مانند البرز و تهران، شمال آذربایجان غربی و شمال زنجان است که آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها را برای این مناطق داریم که هم‌وطنان عزیز باید به این نکات توجه داشته باشند.

گودرزی در ادامه بیان کرد: بارش‌ها از امروز تا اواخر هفته آتی با شدت و ضعف ادامه دارد ضمن اینکه در برخی نقاط ریزش تگرگ و در برخی مناطق مانند زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید در محورهای مواصلاتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای دو روز آینده شرق خلیج فارس و دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای امروز تهران نیز گفت: امروز برای تهران بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر به همراه افزایش ابر و باد همراه با رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود که فردا نیز شرایط مشابه را خواهد داشت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.