خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۷۲۳۲۱

دغدغه ورود غریبه‌ها به خانه ، فوبیا یا احتیاط

دغدغه ورود غریبه‌ها به خانه ، فوبیا یا احتیاط

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از خروج از منزل به شک افتاده باشید که در را بسته‌اید یا نه. این موضوع برای افرادی که دچار وسواس فکری هستند، بیشتر پیش می‌آید. قفل‌های الکترونیک این قابلیت را دارند که دقایقی بعد از باز شدن، خودبه‌خود به صورت اتوماتیک، قفل می‌شوند.

شب از کار برمی‌گردد، خسته و کوفته به آرامش خانه‌اش فکر می‌کند و کلید را از کیفش بیرون می‌اورد، در قفل نیست. تعجب می‌کند، یادش هست که صبح قبل از بیرون آمدن از خانه در را قفل کرده‌ بود. اهمیت نمی‌دهد، باخودش فکر می‌کند لابد حواس پرت شده ‌‌‌است. در را باز می‌کند و وارد خانه می‌شود. به محض روشن کردن برق، متوجه تغییراتی در خانه می‌شود. متوجه می‌شود یک جای کار می‌لنگد. حس می‌کند وضعیت طبیعی نیست. تا نگاهش به آینه می‌افتد ستون فقراتش از ترس تیر می‌کشد. قاتل سریالی که چند روزی است در صدر اخبار محلی جا گرفته، سر از خانه‌اش درآورده است.

درصد زیادی از فیلم‌های جنایی چنین صحنه‌هایی دارند. اگر شما هم مثل من با دیدن این فیلم‌ها، فوبیای نفوذ به خانه می‌گیرید، باید به فکر امنیت بیشتر خانه خودتان باشید! وگرنه این فوبیا دست از سرتان برنمیدارد.

یکی ازراهکارها برای افزایش امنیت، استفاده از قفل‌های دیجیتال هوشمند است. قفل‌های الکترونیکی، با درصد قابل توجهی امنیت منزل و اداره شما را افزایش می‌دهند و به سادگی‌ هک نمی‌شوند.

حتما می‌دونید قفل‌های سنتی، به‌سادگی باز می‌شوند و امنیت بالایی ندارند. اما هک قفل‌های الکترونیکی به‌همین سادگی‌ها نیست و اگر کسی قفل الکترونیکی شما را هک کرد، احتمالا خیلی بدشانسید که با چنین دزد یا قاتل حرفه‌ای روبرو شده‌اید! جدا از مساله امنیت، قفل‌های الکترونیکی، مزایای زیادی نسبت به قفل‌های سنتی دارند. در ادامه مهم‌ترین مزایای قفل‌های الکترونیک هوشمند نسبت به قفل‌های سنتی را بررسی خواهیم کرد:

6ytgh

کنترل ورود و خروج

یکی از مهم‌ترین مزایایی که قفل‌های هوشمند الکترونیک در اختیار شما قرار می‌دهند، امکان مدیریت از راه دور درب منزل و یا اداره است. حتما می‌دانید که می‌توانید برای ورود و خروج اختصاصی هریک از اعضای خانواده یا محل کارتان، باید شکلی خاص تعیین کنید؛ مثلا رمز عبور خاص، اثر انگشت یا کارت. حالا اگر بعد از نصب قفل هوشمند، اپلیکیشن مربوط به آن را در تلفن همراه هوشمندتان نصب کنید، می‌توانید از راه دور ورود و خروج به منزل‌تان را کنترل کنید.

قفل‌های الکترونیکی آنلاین همه اطلاعات مربوط به ورود و خروج اعضا را ذخیره می‌کنند و برای اپلیکشین شما مخابره می‌کنند. شما همچنین می‌توانید در مواقعی که منزلتان درمعرض ورود اشخاص بیگانه قرار گرفته‌ است با هشدار اپلیکشین متوجه آن بشوید. به این‌صورت که اگر کسی قصد داشت به زور وارد خانه شود یا درصدد هک اطلاعات سیستم قفل شما برآمد، به شما هشدار خواهند داد. همین مساله به امنیت قفل‌های الکترونیک اضافه می‌کند و خیال شما را از بابت امنیت محل مورد نظرتان راحت خواهد کرد.

راهکار دیگر استفاده از چشمی‌های دیجیتال است که با بهره‌گیری از سنسورهای حرکتی امکان فیلمبرداری و عکسبرداری و چک کردن تصویر افراد پشت درب منزل رو براتون فراهم می‌کنند.

سهولت دسترسی برای همه اعضا

برای باز کردن قفل‌های الکترونیک، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. شما می‌توانید برای ورود و خروج از رمز استفاده کنید؛ می‌توانید از تکنولوژی‌های کارت‌های RFID در قفل الکترونیک‌تان بهره‌مند شوید یا اینکه از مشخصات بیومتریک برای باز کردن قفل استفاده کنید.

مزیت بزرگ قفل‌های الکترونیک این است که دسترسی به آنها می‌تواند بنا به توانایی اعضای خانواده شما تنظیم شوند. اعضای خانواده شما می‌توانند به سادگی لمس کردن قفل، آن را باز کنند و دیگر نگران جاگذاشتن کلید و ماندن پشت در نخواهید بود. هم‌چنین برای سالمندان و کودکانی که به خاطرسپردن رمز برایشان کار سختی است، می‌توانید از روش‌های دیگر برای باز کردن در استفاده کنید.

البته گزینه‌های بیشتری از دسترسی پیش روی شماست. مثلا شما می‌توانید برای مهمانان منزلتان کدهای موقت مخصوص مهمان تعریف کنید و به ‌این صورت، مهمانان و ساکنان موقت منزل شما می‌توانند به سادگی در را باز کنند.

امنیت بالای قفل‌ الکترونیک

اگر قفلی که انتخاب می‌کنید، قادر به تشخیص و ثبت مشخصات بیومتریک افراد مجاز به دسترسی قفل باشد، یعنی امنیت بسیار بالای مکان مورد نظرتان را تامین کرده‌اید.

مشخصات بیومتریک به ویژگی‌های بیولوژیک اشخاص گفته می‌شود که منحصر به فرد هستند. مشخصاتی مثل اثر انگشت، عنبیه چشم، کف دست و گاه صدا.

بعضی از قفل‌های الکترونیک به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید با استفاده از این مشخصات، درب را باز کنید. این قفل‌ها معمولا گران‌تر از سایر قفل‌های الکترونیک هستند. اما درعوض با دقت بالایی که دارند، تقریبا نفوذ دیگران به محل موردنظر را به صفر می‌رسانند.

البته باید بدانید که اسکن عنبیه یا صدا، نیاز به سنسورهای بسیار قوی دارد. پس اگر می‌خواهید قفلی تهیه کنید که دارای اسکنر چشم باشد، حتما مطمئن شوید که قفلی باکیفیت از جایی معتبر خریده‌اید. اما اسکن اثر انگشت معمولا کار چندان حساس و پیچیده‌ای نیست و روشی بسیار معمول برای باز کردن در، در قفل‌های الکترونیک است.

قفل شدن خودکار در

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از خروج از منزل به شک افتاده باشید که در را بسته‌اید یا نه. این موضوع برای افرادی که دچار وسواس فکری هستند، بیشتر پیش می‌آید. اگر هم که مثل ماجرای اول نوشته، فوبیای ورود قاتل زنجیره‌ای به خانه‌تان دارید که دیگر بدتر! قفل الکترونیک خیالتان را از این بابت هم راحت خواهد کرد. شما دیگر نگران بازماندن درب منزلتان نخواهید بود. قفل‌های الکترونیک این قابلیت را دارند که دقایقی بعد از باز شدن، خودبه‌خود به صورت اتوماتیک، قفل می‌شوند. این مساله امنیت منازل را چند برابر می‌کند.

سیستم هشدار

قفل‌های دیجیتال که روی درب‌ها نصب می‌شوند، سیستم هشدار پیشرفته‌ای هم دارند. این قفل‌ها در مواقع ضربه شدید به در به‌صورت اتوماتیک قفل می‌شوند و آژیر آنها فعال می‌شود. این قفل‌ها همچنین در مواقع بازماندن در بیش از چند دقیقه، آژیر هشدار می‌دهند. البته هشدارهای قفل الکترونیک به موارد امنیتی ختم نمی‌شود. بسیاری از قفل‌های الکترونیک، آژیر اعلام حریق هم دارند که با بالا رفتن دما از میزان خاصی از گرما، به صدا در می‌آیند.

8uhb

اعمال سیستم‌های امنیتی بیشتر در مواقع دلخواه

از دیگر مزایای دستگیره‌های هوشمند دیجیتال ، گزینه‌های امنیتی پیشرفته‌تر در مواقع لزوم است. مثلا بسیاری از قفل‌های الکترونیک سیستم قفل دوبل دارند که ضریب امنیت منازل را به‌طرز قابل توجهی افزایش می‌دهند. در صورت فعال کردن قفل دوبل، ساکنان منزل باید بعد از اعمال موفقیت‌آمیز کد، اثر انگشت یا کارت، در مرحله بعد یکی دیگر از پروتکل‌ها را اجرا کند.

مثلا بعد از ورود رمز، اثر انگشت خود را اسکن کند. یا بعد از کشیدن کارت، رمز را وارد کند. این کار مثل کشیدن دو دیوار محکم اطراف خانه یا دفتر کار شماست که کمک زیادی به بالا رفتن امنیت می‌کند.

قفل‌های دیجیتال، مجهز به قفل کودک هم هستند. با فعال شدن قفل کودک، خیال شما از بابت خروج ناگهانی کودکانتان از منزل راحت خواهد بود و قفل در از داخل خانه به سادگی باز نخواهد شد.

امکان مدیریت قفل در مواقع بحرانی

قفل‌های هوشمند که به‌صورت آنلاین در ادارات یا هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، طیف وسیع‌تری از گزینه‌های مدیریت را پیش‌روی شما قرار می‌دهند. مثلا شما می‌توانید برای مراکزی خاص از اداره یا هتل‌تان، محدودیت دسترسی ایجاد کنید و هرکسی نتواند وارد آن شود. جدا از گزینه‌های امنیتی، شما می‌توانید در مواقعی بحرانی مانند آتش‌سوزی، سیل یا زلزله، تمام قفل‌های ساختمان را غیرفعال کنید تا تردد راحت‌تر و کم‌دردسرتر صورت بگیرد.

برای دیدن محصولات و اطلاعات بیشتر می‌توانید ازسایت رسمی نمایندگی قفل‌های دیجیتال یوکا ساخت کره www.yuccahq.com دیدن فرمایید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.