کد مطلب: ۵۰۳۰۰۰

تولید ماسک، یکی از پرسودترین کسب و کارها در دوران کرونا

تولید ماسک، یکی از پرسودترین کسب و کارها در دوران کرونا

بهترین روش تولید ماسک، استفاده از دستگاه تولید ماسک است. این دستگاه‌ها که عموما به صورت اتوماتیک کار می‌کنند، می‌توانند 60 عدد ماسک در دقیقه تولید نمایند که تولید روزانه آن چیزی نزدیک به 30 هزار عدد خواهد بود.

به گفته بسیاری از اندیشمندان و صاحب نظران در زمینه اشتغال و اقتصاد، ویروس کرونا جامعه جهانی را با یک بحران کم‌سابقه مواجه کرده است. در این دوران بسیاری از مشاغل دچار مشکلات مالی شدیدی شدند تا جایی که این مشکلات سبب نابود شدن برخی از کسب و کارها شد. در طرف مقابل اما مشاغلی وجود داشتند که توانستند از این شرایط بهترین استفاده را انجام دهند و از این خطر برای خود یک فرصت بسازند. مشاغلی چون کسب و کارهای اینترنتی، تولیدکننده های مواد ضدعفونی کننده و تولیدکننده‌های ماسک و دستکش از جمله مشاغلی هستند که به قول معروف کار و بارشان سکه بود.

اهمیت استفاده از ماسک در دوران کرونا

همان‌طور که می‌دانید، در حال حاضر استفاده از ماسک، ماندن در منازل و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، موثرترین اقدام برای پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا می‌باشد. به همین دلیل برای در امان ماندن از این ویروس باید سعی کنیم تا حد امکان در خانه بمانیم و در صورت داشتن کار ضروری، حتما از ماسک استفاده نماییم. نکته‌ای که نباید از آن غافل شد، اهمیت صحیح ماسک زدن است. قرارگیری ماسک بر روی صورت باید به گونه‌ای باشد که دهان و بینی را به طور کامل بپوشاند. (منبع: سازمان بهداشت جهانی )

چرا تولید ماسک در این دوران یکی از پر منفعت‌ترین مشاغل به حساب می‌آید؟

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه شود:

با توجه به آنکه استفاده از ماسک بهترین روش برای پیشگیری است و ماسک زدن در مکان‌های عمومی الزامی می‌باشد، پس افراد جامعه مجبور هستند از ماسک استفاده نمایند تا هم اسیر این ویروس خطرناک نشوند و هم از جرایم احتمالی در امان بمانند.

در شرایط کنونی کشور، افرادی که بخواهند اقدام به تولید ماسک نمایند، به سهولت و بدون کاغذ بازی‌های اداری می‌توانند شروع به فعالیت نمایند و حتی تسهیلاتی نیز در این راه به آنها داده می‌شود.

زمان ساخت واکسن کرونا یا داروی مقابله با آن هنوز مشخص نیست و تا زمانی که واکسن یا داروی آن تولید نشود، مجبور به استفاده از ماسک خواهیم بود.

طبق گفته بسیاری از پزشکان، این ویروس شاید تا سال‌ها با ما باشد و ما نیز باید به همزیستی با آن عادت نماییم. پس حتی در صورت تولید شدن واکسن و داروی آن، درصد ابتلا به این بیماری به صفر نمی‌رسد و ما برای حفظ سلامتی خود، باید حداقل در مکان‌های پر تردد از ماسک استفاده نماییم.

با توضیحات ارائه شده می‌توان فهمید که تولید ماسک یک کسب و کار پر بازده موقتی نیست بلکه این کسب و کار می‌تواند تا سال‌های سال به عنوان یک شغل پرسود تلقی گردد.

بهترین روش تولید ماسک

IMG 20201230 093042

بهترین روش تولید ماسک، استفاده از دستگاه تولید ماسک است. این دستگاه‌ها که عموما به صورت اتوماتیک کار می‌کنند، می‌توانند 60 عدد ماسک در دقیقه تولید نمایند که تولید روزانه آن چیزی نزدیک به 30 هزار عدد خواهد بود. برای راه‌اندازی یک خط تولید کامل ماسک به فضای زیادی نیاز ندارید و همچنین هزینه راه‌اندازی خط تولید ماسک در مقابل دیگر کسب و کارها، بسیار معقول است.

دستگاه تولید ماسک

همان‌طور که پیش از این گفته شد، تولید ماسک با استفاده از دستگاه تولید ماسک، بهترین روش برای دستیابی به یک ماسک با کیفیت است. این دستگاه قسمت‌های مختلفی دارد که از اصلی‌ترین آنها می‌توان به بدنه زن، کش‌زن، نقاله، فولدر و قسمت بسته‌بندی اشاره نمود.

نحوه فرآیند تولید ماسک به وسیله این دستگاه بدین صورت است که در ابتدا پارچه مورد استفاده برای تولید ماسک که معمولا ملت بلون یا اسپان باند است، وارد دستگاه شده و توسط دستگاه چند لایه روی یکدیگر قرار می‌گیرند. پس از این قسمت کش ماسک به آن اضافه می‌شود. مهمترین فرآیند تولید این نوع ماسک‌ها، قسمت اتصال آن است که در این دستگاه‌ها توسط فناوری جوش آلتراسونیک صورت می‌پذیرد. پس از اتصال به قسمت تا زدن و اتصال گیره فلزی برای روی بینی میرسیم و در آخر نیز با برش و درزبندی نهایی، ماسک به مرحله بسته‌بندی و آماده برای عرضه می‌شود.

مزیت بزرگی که ماسک‌های تولید شده با استفاده از دستگاه تولید ماسک نسبت به روش سنتی دارند این است که دوخت در روش سنتی با چرخ خیاطی صورت میگیرد و به دلیل عبور سوزن از سطح ماسک، سوراخ‌های بسیار کوچکی باقی می‌مانند که ذرات آلودگی و ویروس‌ها می‌توانند از این حفره‌ها عبور نمایند اما در دستگاه‌های تولید ماسک، فرآیند اتصال به وسیله جوش آلتراسونیک صورت می‌گیرد و این مشکلات را به کلی حل می‌کند.

چند نکته مهم در مورد تولید ماسک

IMG 20201230 093123

اولین نکته مهم در مورد تولید ماسک این است که حتما باید از پارچه باکیفیت برای تولید ماسک استفاده نمایید و دوخت آن به صورتی باشد که با فوت کردن از پشت ماسک، شعله کبریت خاموش نشود. دومین نکته این است که حتما ماسک‌های تولیدی باید گیره بینی داشته باشند تا استفاده از آن آسان‌تر باشد.

نتیجه‌گیری

با توجه به مطالب عنوان شده و سنجیدن تمامی جوانب، راه‌اندازی کسب و کاری مانند تولید ماسک می‌تواند فعالیت اقتصادی سودمندی باشد و در کنار کمک به حفظ سلامت مردم، می‌توانید از سود مالی مناسبی نیز بهره‌مند گردید. در حال حاضر اگر بخواهیم از یک شرکت ارائه دهنده دستگاه تولید ماسک نام ببریم، بهترین شرکت در این زمینه گروه بازرگانی دامون مبنا آسوریک است. این شرکت که سال‌ها است در زمینه واردات انواع دستگاه‌ها و راه‌اندازی خط تولید بسیاری از صنایع همچون صنایع پزشکی، صنایع غذایی و … فعالیت دارد، می‌تواند بهترین دستگاه تولید ماسک را در اختیار افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه قرار دهد. پیشنهاد می‌شود پیش از خرید دستگاه ماسک، از مشاوره رایگان این شرکت بهره‌مند گردید تا با آگاهی کامل بتوانید قدم در راه خرید دستگاه تولید ماسک و سرمایه‌گذاری در این حوزه بگذارید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر