خبر مهم:

کد مطلب: ۷۴۰۴۴۰

پذیره نویسی صندوق در صندوق تمشک از امروز ۳۰ آذر آغاز شد

پذیره نویسی صندوق در صندوق تمشک از امروز ۳۰ آذر آغاز شد

با پذیره نویسی «صندوق در صندوق تمشک» امکان سرمایه‌گذاری همزمان در صندوق‌های مختلف سهامی، درآمدثابت و سپرده کالایی از جمله طلا و زعفران فراهم می‌شود.

با پذیره نویسی «صندوق در صندوق تمشک» امکان سرمایه‌گذاری همزمان در صندوق‌های مختلف سهامی، درآمدثابت و سپرده کالایی از جمله طلا و زعفران فراهم می‌شود.

سبدگردان ترنج صندوق سرمایه‌گذاری تمشک را که از نوع صندوق در صندوق Fund Of Funds (FOF) است را از امروز ۳۰ آذر پذیره‌نویسی خواهد نمود. هدف از تاسیس «صندوق در صندوق تمشک» سرمایه‌گذاری در انواع مختلف تمامی صندوق‌های فعال در بازار سرمایه با در نظر گرفتن معیارهای ریسک و بازدهی است.

علاقه‌مندان می‌توانند از امروز به مدت یک‌هفته از طریق سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌های بورسی عرضه اولیه واحد‌های «صندوق در صندوق تمشک» را با جستجوی کلیدواژه «تمشک» خریداری کنند. هر واحد از صندوق‌ تمشک با قیمت پایه ۱۰۰۰۰ ریال (معادل هزارتومان) عرضه می‌شود و محدودیتی از جهت حجم سفارش برای هر کدبورسی وجود ندارد.

صندوق در صندوقFund Of Funds (FOF) همانطور که از نام آن مشخص است نوعی صندوق است که در انواع صندوق‌های بازار سرمایه‌گذاری می‌کند، به عبارتی پرتفوی صندوق در صندوق به جای سهام و اوراق از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی تشکیل می‌شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های «صندوق در صندوق تمشک» این است که تنوع چینش دارایی آنها ‌بسیار بالا است، بدین معنی که پرتفوی این صندوق‌ها بسته به شرایط بازار از صندوق‌های سهامی، مختلط، درآمدثابت، جسورانه و کالایی تشکیل می‌شود که این مهمترین تفاوت صندوق تمشک با سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

صندوق‌های سهامی، مختلط و کالایی از منظر تنوع دارایی امکان تغییرات محدودی دارند، مثلا صندوق‌های سهامی در هر شرایطی باید حداقل ۷۰ درصد از پرتفوی خود را بر روی سهام سرمایه‌گذاری کنند، صندوق‌های کالایی، درآمدثابت و… نیز به همین منوال است. اما صندوق در صندوق‌ها این امکان را دارند که بسته به شراط بازار پرتفوی خود از را از میان صندوق‌های متنوع بازار چینش کنند، این امکان متنوع سازی دارایی‌های صندوق‌ در صندوق‌ها را تا حد زیادی بالا می‌برد و ریسک را برای سرمایه‌گذاری تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

استفاده از آربیتاژ صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از دیگر مزیت‌های صندوق تمشک است، چراکه در شرایط مختلف بازار برخی صندوق‌ها از ارزش ذاتی آن پایین‌تر معامله می‌شود و یا با تخفیف معامله می‌شود که صندوق تمشک می‌تواند از این موقعیت‌های کوتاه مدت استفاده کند و بازدهی را برای سرمایه‌گذاران بالا ببرد.

علاقه‌مندان برای دریافت مشاوره رایگان و شرکت در پذیره‌نویسی به صفحه صندوق در صندوق تمشک مراجعه کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.