کد مطلب: ۲۳۰۶۳۶

یک کارشناس صنعت خودرو پاسخ داد:

نوسان دلار خودرو را ۲۰ درصد گران می‌کند

نوسان دلار خودرو را 20 درصد گران می‌کند

ساسان قربانی، درباره تاثیر نوسان های اخیر نرخ دلار بر قیمت خودرو گفت: انتظار رشد 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو را باید داشته باشیم.

آیا نوسات اخیر دلار می‌تواند بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد؟

ساسان قربانی، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره تاثیر نوسان های اخیر نرخ دلار بر قیمت خودرو گفت: باید توجه داشت براساس نوسان ارز و قیمت جدیدی که از سوی دولت به طور رسمی اعلام شده است، ارز بر بخش های مختلف واردات به نسبتی که در آن حوزه ارزبری داریم تاثیر گذاشته و منجر به افزایش قیمت می‌شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر یک خودرو 30 درصد ارزبری داشته باشد قیمت این خودرو به تناسب همان افزایش 30 درصدی قیمتش بالا خواهد رفت. یعنی اگر یک خودروی 50 میلیون تومانی حدود 30 درصد ارزبری داشته باشد به قیمت خرید این خودرو بین 6 تا 8 میلیون اضافه می‌شود.

قربانی در ادامه افزود: اگر واقعا نرخ ارز اعلام شده از سوی دولت به درستی تامین شود و این رقم تداوم داشته باشد و به دست قطعه‌ساز و شرکت‌های تولیدی برسد یک نسبت منطقی را پیش‌رو خواهیم داشت.

وی در پایان تصریح کرد: در نهایت درست نیست که ارزش برابری ریال با ارزهای بین‌المللی را به‌صورت تصنعی در یک نقطه تثبیت کنیم و با توجه به آنچه گفته شد باید انتظار رشد 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو را داشته باشیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر