کد مطلب: ۴۵۵۹۵۲

پژو پارس جایگزین پژو ۴۰۵ شد / توقف تولید پژو ۴۰۵

پژو پارس جایگزین پژو ۴۰۵ شد / توقف تولید پژو ۴۰۵

مراسم پایان تولید خودرو پژو ۴۰۵ جی ال ایکس بنزینی با هدف اجرای استانداردهای زیست محیطی کشور در شرکت ایران خودرو خراسان برگزار شد و پس از این به منظور جایگزینی ظرفیت خالی ایجاد شده از حذف پژو ۴۰۵، تولید پارس از ۱۳۰ دستگاه در روز به ۲۰۰ دستگاه در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایکوپرس، در مراسمی در روز ۲۲ خردادماه تولید خودروی پژو ۴۰۵ با حضور معاون مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت و قائم مقام و معاون اجرایی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در شرکت ایران خودرو خراسان متوقف شد.

در این مراسم امیر جعفرپور معاون مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت، ۲۷ سال تولید پژو ۴۰۵ در گروه صنعتی ایران خودرو را روز به روز رو به بهبود دانست و گفت: ارتقاء از استاندارد یورو۴ به یورو۵ و از سوی دیگر الزام رعایت استانداردهای ۸۵گانه ملی که به خودروسازها ابلاغ شده، هزینه‌های تمام شده محصول را بالا می برد که باعث شده تولید این‌گونه خودروها صرفه اقتصادی نداشته باشد. از سوی دیگر توجه گروه صنعتی ایران خودرو به مسایل زیست محیطی و تولید محصولات کم مصرف باعث توقف تولید این محصول شده است.

جعفرپور افزود: داخلی سازی ۵۰درصدی خودروهای تولیدی در گروه صنعتی ایران خودرو در سه سال گذشته به بیش از ۹۰درصد در حال حاضر رسیده است که این مهم برای محصول جدید K132 به ۵/۹۲ درصد می رسد و بزودی با همکاری شرکت های دانش بنیان قطعات باقی مانده هم داخلی سازی خواهند شد و نهایتا تا سال ۱۴۰۰ خودکفایی در صنعت خودرو سازی را جشن خواهیم گرفت.

معاون مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت در پایان سخنان خود شرکت ایران خودرو خراسان را چابک ترین و پرتلاش‌ترین شرکت در بین شرکت های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو دانست و افزود: این تلاش باعث شده ایران خودرو خراسان تولید و عرضه با کیفیت ترین خودروهای گروه صنعتی و کشور را در کارنامه خود داشته باشد.

سعید تاجیک قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیز در این مراسم گفت: تمام محصولات تولیدی ایران خودرو خراسان دارای استاندارد یورو۵ است. فقط خودرو پژو ۴۰۵ دارای استاندارد یورو۴ بود که آن هم امروز تولیدش متوقف می‌شود. از رده خارج کردن محصولات با مصرف زیاد سوخت و سطح استانداردهای زیست محیطی پایین می‌تواند نقش بسزایی در کاهش میزان آلایندگی محیط زیست و هوای شهرها داشته باشد.

بیژن زاهدی فرد مدیر عامل شرکت ایران خودرو خراسان نیز توقف تولید پژو ۴۰۵ جی ال ایکس بنزینی را در راستای اجرای استانداردهای زیست محیطی کشور و به هدف تولید خودرو کم مصرف با آلایندگی کمتر و توجه به نوسازی سبد محصول بر اساس خواست مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو دانست.

زاهدی فرد گفت: در این شرکت خودروهای شاسی بلند هایما اس۷ و هایما اس۵ با موتور توربو شارژ و از خانواده پژو، خودروهای ۴۰۵ بنزینی، ۴۰۵گازسوز و SLX با موتور TU5 و پژو پارس تولید می شود که از امروز تولید پژو ۴۰۵ بنزینی با موتورXU7 متوقف می‌‌شود.

وی افزود: به منظور جایگزینی ظرفیت خالی ایجاد شده از حذف پژو ۴۰۵، تولید پارس از ۱۳۰دستگاه در روز به ۲۰۰ دستگاه در روز افزایش می‌یابد.

مدیرعامل ایران خودرو خراسان افزود: قصد داشتیم به‌منظور جایگزینی خودرو ۴۰۵ یک خودرو جدید به خط تولید اضافه کنیم اما مشکلات غیر قابل پیش بینی که ویروس کرونا در سراسر جهان به‌وجود آورد باعث شد این امر به تاخیر بیفتد، ولی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پایان سال جاری و نهایتا ابتدای سال آینده، این خودرو جدید را به سبد محصولات ایران خودرو خراسان اضافه کنیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • محمد حیدری

  شرمتان باد
  چیو جشن میگیرین؟
  پرایدو با زه بغل جشن میگیرین یا بدون زه ؟

 • حسین

  ظاهرا فقط پژو 405 بنزینی متوقف میشه و 405 دوگانه سر جاشه!!

 • فرناندو

  واقعا هم باید جشن گرفت .. تبریک میگم بهتون با اینهمه خود کفاییتون?

 • ناشناس

  چرا عکس پژو آردی گذاشتین؟

  • علی

   چون دیگه تیپ براشون مهم نیست

 • محمد

  ماشین خوبیه چرا متوقف شد؟؟؟؟

  • مهدی

   دیگه از مد افتاد. ماشین ۳۵ سال پیش فرانسه، دیگه از چشم افتاده بود. قیافشم که دیگه آدم حالش بهم میخورد از بس جلو چشم بود. خود فرانسوی ها اینو یه ماشین اوراقی میدونن.

  • METI

   پول همونم نداشتی دکتر

  • METI

   آقای دکتر تو پول همونم نداشتی

 • سلطان ماشین

  ۴۰۵ بعد از پراید بیشترین تلفات رو داشته برای همین توقف تولید شد ولی موتور خیلی خوبی داره البته داشت

 • ارش

  405 همه چییزش شبیه پارس سال است حتی بهتر از اون به جز قیمتش که از پارس کمتره !!! برای کارخونه سود تولید پارس بیشتره!!