کد مطلب: ۳۰۷۲۲۵

برگزیت هفته‌ای ۵۰۰ میلیون پوند برای بریتانیا هزینه دارد

برگزیت هفته‌ای ۵۰۰ میلیون پوند برای بریتانیا هزینه دارد

بررسی‌های انجام گرفته شده از سوی مرکز اصلاحات اروپا نشان می دهد که برگزیت هفته‌ای ۵۰۰ میلیون پوند برای دولت بریتانیا هزینه خواهد داشت.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا هفته‌ای ۵۰۰ میلیون پوند معادل ۶۵۰ میلیون دلار به دولت این کشور هزینه وارد می‌کند و پس انداز مردم را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تحقیقات انجام گرفته شده از سوی مرکز اصلاحات اروپا نشان می‌دهد که اگر بریتانیایی‌ها در ماه ژوئن ۲۰۱۶ میلادی رای به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا می‌دادند، اقتصاد این منطقه در حدود ۲.۵ درصد کوچکتر نمی‌شد.

این بررسی براساس تاثیر اقتصادی برگزیت بر روی بریتانیا تا پایان ژوئن ۲۰۱۸ میلادی است.

همچنین فاینانس‌های عمومی تا ۲۶ میلیارد پوند در سال کاهش پیدا کرده است که معادل ۵۰۰ میلیون پوند در هفته است.

بر همین اساس رشد اقتصادی بریتانیا در نیمه نخست سال جاری میلادی به عنوان ضعیف‌ترین رشد اقتصادی در یک دوره شش ماه از نیمه دوم سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد محسوب می‌شود و شرکت‌های بریتانیایی سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده‌اند و شرایط بعداز برگزیت را با دقت رصد می‌کنند.

در حالی که فقط شش ماه تا زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی باقی مانده، «تراز می» نخست وزیر بریتانیا خواستار ارائه طرح‌های پیشنهادی جدیدی از سوی اتحادیه اروپا برای تسهیل در شرایط بعداز برگزیت شده است.

البته بسیاری از فعالان بخش تجارت و سرمایه گذاران نگران این مطلب هستند که تصمیمات سیاسی باعث شود که بعد از برگزیت، بریتانیا پنجمین اقتصاد بزرگ جهان با ضرر بسیار بزرگی روبرو شود و به لحاظ بازارهای مالی و شریان‌های تجاری آسیب ببیند.

بر پایه این گزارش در همه پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، شماری از طرفداران برگزیت بر این باور بودند که این طرح برای بریتانیا سودمند خواهد بود دیگر لازم نیست که بریتانیا هفته‌ای ۳۵۰ میلیون پوند به این اتحادیه واریز کند؛ ضمن اینکه در بلند مدت رشد اقتصادی بریتانیا از چین و هند سریع تر خواهد بود.

منبع:رویترز

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.