کد مطلب: ۶۸۹۲۲۵

توزیع پیش‌نویس متن نهایی/ برجام احیا می‌شود؟

توزیع پیش‌نویس متن نهایی/ برجام احیا می‌شود؟

اولیانوف گفت: شرکت‌کنندگان در مذاکرات وین اکنون باید تصمیم بگیرند که آیا این پیش‌نویس مورد پذیرش آنها هست یا خیر. در صورتی که مخالفتی وجود نداشته باشد، توافق هسته‌ای احیا خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرد پیش‌نویس متن نهایی توافق رفع تحریم‌ها بین طرف‌های برجام توزیع شده و اگر مخالفتی نباشد، توافق برجام احیا می‌شود.

به نقل از مهر ، پس از انتشار اخباری مبنی بر پایان مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با انتشار تصاویری از درهای بسته اتاق‌های مذاکره‌کنندگان در هتل «کوبورگ» اعلام کرد پیش‌نویس متن نهایی توافق برای تصمیم‌گیری در اختیار طرف‌های برجام قرار گرفت.

وی در توئیتر خود نوشت: خبر فوری! هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا «متن نهایی» پیش‌نویس توافق احیای برجام را (بین مذاکره‌کنندگان) توزیع کرد.

download

اولیانوف در ادامه افزود: شرکت‌کنندگان در مذاکرات وین اکنون باید تصمیم بگیرند که آیا این پیش‌نویس مورد پذیرش آنها هست یا خیر. در صورتی که مخالفتی وجود نداشته باشد، توافق هسته‌ای احیا خواهد شد.

ساعاتی پیش برخی رسانه‌ها و مقامات غربی مدعی شدند که مذاکرات رفع تحریم‌ها به صورت کامل به پایان رسیده و متن نهایی نیز آماده شده است، اما مقامات ایران اعلام کردند گرچه پیشرفت‌هایی در گفت‌وگوهای اخیر حاصل شده، توافق نهایی بستگی به اراده سیاسی مقامات آمریکا دارد.

یک از مقامات وزارت خارجه کشورمان که به نام او اشاره نشده امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها، با اشاره به ۴ روز مذاکرات فشرده در وین گفت: در خصوص چند موضوع باقی‌مانده برای اطمینان از تأمین ملاحظات و نگرانی‌های کشورمان، مذاکرات فشرده‌ای داشتیم.

در جریان این گفتگوها ما مواضع خود را با طرف‌های مقابل به اشتراک گذاشتیم و در برخی موضوعات نیز پیشرفت‌های نسبی حاصل شد؛ اما هنوز در مرحله نهایی قرار نداریم، نتیجه گفت‌وگوها به اراده طرف مقابل برای اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم بستگی دارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر