خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۹۳۷۶

خبر مهم روسیه درباره مذاکرات احیای برجام

خبر مهم روسیه درباره مذاکرات احیای برجام

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا و اروپا از انرژی به‌عنوان سلاح استفاده می‌کنند، گفت در کوتاه‌مدت شاهد روند بهبودی روابط مسکو-واشنگتن نخواهند بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در مصاحبه‌ای به اظهار نظر درباره پاره‌ای از مسائل سیاسی جهانی مرتبط با مسکو پرداخت.

ریابکوف درباره ادعاهای مقامات آمریکایی و اروپایی مبنی بر پایان کار توافق هسته‌ای ایران، توضیح داد: «در حال حاضر فعلا نمی‌توان گفت که برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام ) دفن شده، اما در بخش مراقبت‌های ویژه است».

وی در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد که سند مفهومی به‌روز شده سیاست خارجی روسیه در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

این دیپلمات روس درباره روابط مسکو با اروپا و آمریکا گفت: «واشنگتن و بروکسل پس از چندین دهه متهم کردن مسکو، اکنون از انرژی به عنوان سلاح استفاده می‌کنند».

ریابکوف با بیان اینکه در کوتاه‌مدت شاهد روند بهبود روابط روسیه و آمریکا نخواهند بود، اظهار داشت: «روسیه نمی‌خواهد معاهده نیو استارت، قربانی دیگری از روند تخریب ساختار امنیتی آمریکا شود».

طبق این گزارش، وی درباره تحقیقات کشورهای اروپایی درباره خرابکاری در خط لوله انتقال گاز «نورد استریم ۱» تصریح کرد: «عدم تمایل غرب برای اجازه دادن به متخصصان روسی برای تحقیق در مورد انفجارها نشانه کار کثیف آنهاست».

معاون وزیر خارجه روسیه درباره اقدامات برای غیرنظامی سازی منطقه نیروگاه اتمی زاپروژیا نیز گفت: «این نیروگاه یک تأسیسات در خاک روسیه است و تلاش برای زیر سوال بردن این موضوع برای مسکو غیرقابل قبول است».

ریابکوف در ادامه گفتگو با اسپوتنیک، افزود: «روسیه به اظهارات غرب مبنی بر امکان اعمال محدودیت در عرضه برخی از انواع سلاح‌ها به کی‌یف اعتقادی ندارد».

همکاری ایران با آژانس تداوم دارد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که ما هیچ‌گاه از مذاکره و دیپلماسی فاصله نگرفته‌ایم تصریح کرد: همکاری ایران با آژانس تداوم دارد اما به فنی ماندن این همکاری‌ها و دوری آژانس از رویکرد سیاسی و گزینشی اصرار داریم.

وی با بیان این‌که ما هیچ‌گاه از میز مذاکره فرار نکردیم و هیچ‌گاه از مذاکره و دیپلماسی فاصله نگرفته‌ایم، تصریح کرد: هرجا که منافعی برای ملت بزرگ ایران متصور باشد ما فعالانه در آنجا حضور داریم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.