فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۹۱۰۱

انتشار بیانیه اتحادیه اروپا درباره ایران در شورای حکام

انتشار بیانیه اتحادیه اروپا درباره ایران در شورای حکام

بیانیه اتحادیه اروپا امروز در نشست شورای حکام منتشر شد. بر اساس این بیانیه اتحادیه اروپا اعلام کرد که پاسخ‌های تهران درباره آزمایش انفجاری در آباده از لحاظ فنی معتبر نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز ، اتحادیه اروپا امروز در نشست شورای حکام بیانیه جدیدی درباره ایران اعلام کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه‌ای از تداوم ابهام‌های آژانس درباره برنامه اتمی ایران و نحوه همکاری این کشور با بارزسان آژانس «نگرانی جدی» ابراز کرده است.

بیانیه اتحادیه اروپا می گوید «عمیقا نگران است که مراکز هسته‌ای یا تجهیزات آلوده به مواد هسته‌ای ممکن است در ایران وجود داشته باشد که هنوز آژانس از آن اطلاع نداشته باشد.»

بیانیه نماینده اتحادیه اروپا در شورای حکام می‌گوید آژانس بین المللی انرژی اتمی «بر ارزیابی خود از فعالیت‌هایی که ایران در (پرونده) مریوان انجام داده است، پافشاری دارد. ایران آزمایش‌های انفجاری را برای آماده سازی برای استفاده از آشکارسازهای نوترونی و مواد هسته‌ای انجام داده است.»

آژانس درباره دو موضوع در پرونده مریوان که مربوط به یک مرکز اتمی اعلام نشده در آباده استان فارس است خواستار پاسخ های فنی و معتبر ایران شده بود.

یکی از این مسائل مربوط به یافت شدن آثار اورانیوم بود که آژانس می گوید در حال ارزیابی جواب‌های ایران است و موضوع دوم مربوط به یک آزمایش انفجاری است که می‌تواند مربوط به ساخت سلاح اتمی باشد.

اتحادیه اروپا در این بیانیه گفته «ایران به این موضوع رسیدگی نکرده و هیچ مدرکی دال بر تایید اظهارات خود در مورد فعالیت‌ها در این منطقه و آزمایش انفجاری ارائه نکرده است.»

این بیانیه می گوید آژانس ارزیابی می‌کند که توضیح داده شده از سوی ایران درباره آزمایش انفجاری در مرکز آباده، «از لحاظ فنی معتبر نیست.»

منبع: انتخاب

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.