کد مطلب: ۸۲۶۴۳۰

ترامپ: سندی از حمله به ایران نداشتم

ترامپ: سندی از حمله به ایران نداشتم

ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه شب گذشته خود با شبکه خبری فاکس نیوز اعلام کرد که سندی برای حمله به ایران نداشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در گفت و گوی اختصاصی با شبکه خبری فاکس نیوز منکر در اختیار داشتن هرگونه نقشه و سند طبقه بندی شده در مورد حمله نظامی آمریکا به ایران شد.

ترامپ در مصاحبه دیشب (۲۹ خرداد) با این شبکه تلویزیونی تاکید کرد که منظور وی در مکالمه ضبط شده سال ۲۰۲۱ گزارش‌های خبری روزنامه‌ها و مقالاتی بود که در مورد ایران نگاشته شده بود.

پیشتر رسانه‌های آمریکایی یک فایل صوتی از ترامپ را منتشر کرده بودند که در آن مدعی شده بود اسناد طبقه بندی شده درمورد حمله نظامی احتمالی علیه ایران را در اختیار دارد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: هیچ سندی وجود نداشت. کلی روزنامه و چیزهایی در مورد ایران و موضوع‌های دیگر بود. هیچ سندی در اختیار نداشتم. چیزی نبود که از طبقه بندی خارج شود. تمامشان اخبار روزنامه‌ها، مجلات و مقالات بود.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ادامه این مصاحبه اداره آرشیو ملی را یک "گروه چپگرای تندرو" نامید و احتمال داد که ماموران آن در غیاب ساکنان ویلای مارالاگو اسناد و مدارکی را در کارتن‌های موجود در عمارت وی قرار داده باشند.

ترامپ در پاسخ به سوالی در مورد علت خودداری از تحویل کارتن‌های اسناد به مقام‌های ذی ربط گفت: منتظر بودم تا سر فرصت و پس از آنکه "تمامی وسایلم را برداشتم" آنها را تحویل دهم.

وی افزود: قبل از آنکه کارتن‌ها را تحویل دهم باید وسایلم را جمع می‌کردم. این کارتن‌ها پر از خرت و پرت‌هایی مانند پیراهن، لباس، شلوار، کفش و خیلی چیزهای دیگر بود.

پس از آنکه در جریان تفتیش از ویلای فلوریدای ترامپ بیش از ۱۰۰ سند محرمانه کشف شد، وزارت دادگستری کیفرخواستی علیه وی تنظیم و ۳۷ اتهام را به رئیس جمهوری سابق آمریکا وارد ساخت.

روند رسیدگی به اتهامات ترامپ در دادگاه فدرال شهر میامی ایالت فلوریدا در جریان است.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر