کد مطلب: ۸۶۸۶۷۴

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه هلند

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه هلند

حسین امیرعبداللهیان برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله محیط‌زیست، آب و همکاری‌های صنعتی داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «هانکه برونس اسلات» وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ضمن تبریک مجدد انتصاب «هانکه برونس اسلات» به عنوان وزیر خارجه هلند گفت: همانند روابط خوب با وزیر خارجه سابق، برای ادامه گفتگو و تقویت همکاری با شما آماده هستیم.

امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا تاکید کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله در زمینه‌های محیط‌زیست، آب و همکاری‌های صنعتی داریم. وی افزود، علاقه‌مندیم مشورت‌های سیاسی میان دو وزارت امور خارجه ادامه یابد و برای توسعه روابط نیز آماده هستیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ایران برای مبارزه با تروریسم هزینه‌های زیادی داد و تجارب ارزنده‌ای در این زمینه دارد و برای گفتگو و تبادل تجربه در این زمینه آمادگی داریم.

وزیر خارجه هلند نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، گفت: روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و هلند بسیار قدیمی است و علاقه‌مندیم این روابط و همکاری‌های دیپلماتیک تقویت شود.

هانکه برونس اسلات از جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل برخی موضوعات کنسولی میان دو کشور تشکر کرد.

وی همچنین برای کمک به آغاز و موفقیت مأموریت سفیر جدید کشورمان در هلند اظهار آمادگی کرد.

در این دیدار همچنین برخی موضوعات مورد علاقه از جمله روند مذاکرات رفع تحریم‌ها و مشورت‌ها با اتحادیه اروپا مورد تبادل نظر قرار گرفت و برای تداوم گفتگوها در این زمینه‌ها اعلام آمادگی شد.

امیرعبداللهیان از همتای هلندی جهت سفر به تهران دعوت کرد.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر