فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۹۸۳۹

غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با تجارت‌نیوز:

ایران در جنگ حماس و اسرائیل مداخله نمی‌کند

ایران در جنگ حماس و اسرائیل مداخله نمی‌کند

غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جنگ اسرائیل و حماس می‌گوید:اینکه اسرائیلی‌ها به شکست اعتراف کنند برای آن‌ها سخت است و باید بهانه‌گیری کنند، درهمین راستا هم مدام از ایران نام می‌برند، این نشانه ضعف رژیم اسرائیل است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با جنگ اسرائیل و حماس به تجارت‌نیوز گفت: اسرائیل راهی به جز متهم کردن ایران به مداخله در جنگ با حماس ندارد چراکه آن‌ها نمی‌خواهند شکست را قبول کنند و به آن اعتراف هم نمی‌کنند.

وی افزود: ملت فلسطین با پیروزی انقلاب اسلامی از آرمان قبلی خود که تحت تأثیر اتحاد جماهیر شوروی بود و با تفکرات صدام هماهنگی داشت تغییر موضع داد و اسلامی شد. قبل از انقلاب ۱۱ گروه مسلح در فلسطین بودند که تنها یکی از این ۱۱ گروه یعنی الفتح مسلمان بود و بقیه متفاوت بودند.

مصباحی‌مقدم افزود: بعد از پیروزی انقلاب و هدایت‌های امام، ملت فلسطین که در دوره‌ای انتفاضه سنگ را دنبال می‌کردند به انتفاضه موشک رسیدند.

وی تأکید کرد: در حمله اخیر حماس؛ اسرائیل غافلگیر شد و قدرت موشکی مقاومت موفق شد. درست در زمانی که آن‌ها هرگز تصور نمی‌کردند، حملات برای باز پس‌گیری اراضی و شهرک‌های غصب شده آغاز شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز غزه موفق شده از اسرائیل کشته بگیرد، افزود: در حال حاضر موضع ایران حمایت است البته حمایت سیاسی و تبلیغاتی هم داریم و این حق طبیعی ملت ایران است که از حماس دفاع کنند تا رژیم منحوس اسرائیل سقوط کند.

وی با بیان اینکه ایران مداخله‌ای در این جنگ نداشته تصریح کرد: این جنگ مربوط به ایران و متصل به ایران نیست اما ایران در آن پیشتاز است و هیچ یک از دولت‌ها به اندازه ایران از مقاومت فلسطین حمایت نمی‌کند. علاوه بر این که شهید سلیمانی هم از کسانی بود که در بنیه نظامی فلسطین بسیار تأثیر‌گذار بود.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: پیروزی فلسطین پیروزی ایران است چراکه آرمان فلسطین و ایران مشترک است، اما این به معنای مداخله در چنین صحنه‌ای نخواهد بود.

وی ادامه داد: اینکه اسرائیل ایران را تهدید کند کاملاً طبیعی است، چراکه مقامات صهیونیستی پیش از این هم ایران را تهدید کرده بودند؛ بدون اینکه ایران اقدامی عملی علیه آن‌ها داشته باشد. تهدید آن‌ها پیش از این درمورد مراکز هسته‌ای ایران بود و به برخی از آن‌ها هم با استفاده از نفوذ آسیب وارد کردند، درمجموع تهدید اسرائیل موضوع جدیدی نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: اینکه اسرائیلی‌ها به شکست اعتراف کنند برای آن‌ها سخت است و باید بهانه‌گیری کنند، درهمین راستا هم مدام از ایران نام می‌برند، این نشانه ضعف رژیم اسرائیل است زمانی این رژیم با پنج یا شش کشور عربی جنگید و با حمایت‌های آمریکا آن‌ها را عقب راند اما امروز این رژیم آنچنان سست بنیان شده که با حمایت گروه‌های فلسطینی که سلاح‌های پیشرفته زمینی و هوایی و دریایی ندارند، عقب می‌نشیند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.