فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۳۵۷۹۳۲

هند خرید نفت از ایران را کاهش نمی‌دهد

هند خرید نفت از ایران را کاهش نمی‌دهد

یک منبع آگاه اعلام کرد هند تلاش می‌کند با تمدید معافیت تحریمی، میزان خرید نفت از ایران را در سطح ۳۰۰ هزار بشکه در روز نگه دارد.

یک منبع آگاه اعلام کرد هند تلاش می‌کند تا خرید نفت از ایران را در سطح قبلی یعنی ۳۰۰ هزار بشکه در روز نگه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ یک منبع آگاه اعلام کرد هند تلاش می‌کند با تمدید معافیت تحریمی ، میزان خرید نفت از ایران را در سطح ۳۰۰ هزار بشکه در روز نگه دارد.

دو منبع آگاه اعلام کردند که هند اکنون در حال مذاکره با مقامات آمریکا برای تمدید معافیت تحریمی است که پیش از این برای خرید نفت از ایران گرفته بود.

این منبع آگاه اعلام کرد که دهلی نو به دنبال این است که با گرفتن معافیت تحریمی روزانه ۱.۲۵ میلیون تن در ماه معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز از ایران خریداری کند.

پیش از این آمریکا به کشورهای چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، ایتالیا و یونان که خریداران بزرگ نفت و انرژی از ایران هستند معافیت تحریمی داده بود.

وینست کامپوز سخنگوی اداره انرژی آمریکا تائید کرد که گفت‌وگوها با ۸ کشور بزرگ خریدار نفت ایران درباره معافیت تحریمی که پیش از این اخذ کرده بودند در حال انجام است.

وی گفت: ما گفت‌وگوهای دوجانبه خود را با هرکدام از کشورها از جمله هند ادامه خواهیم داد.

تاکنون وزرای خارجه و نفت هند اظهارنظری در این باره نکرده‌اند.

تلاش برای دریافت معافیت تحریمی از سوی هند در حالی انجام می‌شود که آمریکا در نظر دارد که به تجارت ترجیحی با هند پایان دهد و برای ۵.۶ میلیارد دلار کالا که از سوی هند به آمریکا صادر می‌شود تعرفه آزاد اعمال کند.

ایران هفتمین کشور تامین کننده نفت هند در ماه ژانویه بود در حالی‌که پیش از این ایران سومین کشور بزرگ تامین کننده نفت هند در جایگاه سومین کشور بزرگ تامین کننده نفت هند قرار داشت.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.