کد مطلب: ۴۰۷۵۵۸

میری خبر داد:

قیمت لوازم خانگی کاهش می‌یابد

قیمت لوازم خانگی کاهش می‌یابد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با هشدار وجود لوازم خانگی قاچاق و تقلبی دربازار گفت: پیش‌بینی می‌شود با ورود کالای تولیدی توسط این دو شرکت تا چند ماه آینده با برند جدید هم سهم این دو شرکت از بازار افزایش یابد و هم قیمت لوازم خانگی تا حدودی کاهش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سید مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی گفت: بازار لوازم خانگی در حال حاضر وضعیت عادی دارد و از ابتدای امسال تاکنون قیمت‌ها از یک ثبات نسبی برخوردار است.

افزایش تولید لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی مردم می‌توانند کالای مورد نیاز خود را به راحتی تأمین کنند و مشکل خاصی وجود ندارد، بیان کرد: تولید نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بر این اساس مشکلاتی که در سال گذشته با آن مواجه بودیم، رفع شده است.

وی درباره میزان تولیدات دو شرکت بزرگ لوازم خانگی که تا سال گذشته بخش زیادی از بازار را در اختیار داشتند، گفت: به علت بدعهدی کره‌ای‌ها فعلا هیچ گونه مواد اولیه و قطعات لوازم خانگی از کره وارد کشور نمی‌شود، بنابراین در حالی که این دو شرکت بزرگ تا سال گذشته بیش از 35 درصد از سهم بازار را در اختیار داشتند، در حال حاضر سهم آنها به حدود 5 درصد کاهش یافته است.

میری بیان کرد: این دو شرکت فعلا از سهم موجود انبارهای خود، لوازم خانگی تولید و به بازار عرضه می‌کنند و به همین دلیل سهم قابل توجهی در بازار ندارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرد: اما این دو شرکت رایزنی‌هایی با دو کشور چین و ترکیه برای تولید با برندهای جدید را شروع کرده‌اند و تولیدات آنها تا یکی دو ماه آینده با برند جدید به بازار خواهد رسید.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با ورود کالای تولیدی توسط این دو شرکت تا چند ماه آینده با برند جدید هم سهم این دو شرکت از بازار افزایش یابد و هم قیمت لوازم خانگی تا حدودی کاهش یابد.

واردات لوازم خانگی قاچاق

میری با اشاره به ممنوعیت واردات لوازم خانگی بیان کرد: متاسفانه به دنبال ممنوعیت واردات لوازم خانگی، واردات قاچاق افزایش یافته و بخشی از بازار لوازم خانگی را اجناس قاچاق که از طریق ته‌لنجی و اشکال مختلف به کشور وارد می‌شود، تامین می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرد: گفته می‌شود این قاچاق به صورت سازمان یافته انجام می‌شود.

وی گفت: بهتر است دولت با رفع ممنوعیت واردات لوازم خانگی و واردات هوشمند از واردات قاچاق که موجب آسیب و لطمه به تولید کننده داخلی است جلوگیری کند.

عرضه لوازم خانگی تقلبی در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به عرضه لوازم خانگی تقلبی در بازار گفت: متاسفانه برخی سوء‌استفاده کنندگان با عرضه تعویض برند لوازم خانگی داخلی و لوازم خانگی درجه 2 و 3 چینی با برندهای معروف، لوازم خانگی تقلبی به مردم می‌فروشند.

وی با بیان اینکه شکایت‌های زیادی در این باره به اتحادیه می‌شود، افزود: برای جلوگیری از این موضوع لوگوی مشخصی طراحی شده و فروشندگان معتبر و مورد تایید وزارت صمت و اصناف و اتحادیه باید این لوگوها را در مغازه‌های خود نصب کنند تا مردم بدانند که فروشگاه‌های معتبر و مورد تایید کدامند تا از آنها خرید خود را انجام دهند.

میری بیان کرد: به مردم پیشنهاد می‌شود تا به فروشندگان در فضای مجازی اطمینان نکنند و حتما از طریق فروشگاه‌های مجاز خریداری کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی بتوانند شکایت و شکایت خود را پیگیری کنند.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.