کد مطلب: ۵۲۱۵۷۴

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان در گفتگو با تجارت‌نیوز:

۵ هزار تن میوه روی دست بارفروشان ماند / مردم میوه عید نمی‌خرند

۵ هزار تن میوه روی دست بارفروشان ماند / مردم میوه عید نمی‌خرند

میوه روی دست بارفروشان ماند. عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با تائید این خبر گفت: بیش از پنج هزار تن میوه در میدان موجود است و کسی هم میوه نمی‌خرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، «بار میوه روی دست بارفروشان مانده است. میوه گران است و قدرت خرید مردم ضعیف شده و مجبورند میوه را دانه‌ای بخرند.» این جمله‌ها بخشی از صحبت‌های اکبر یاوری، عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان است.

هفته گذشته بارفروشان به مردم قول دادند شنبه موز ارزان می‌شود. هر چند که موز در میادین اصلی میوه کیلویی ۱۰ هزار تومان ارزان شده است اما میوه‌فروشان در سطح شهر موز را هنوز کیلویی ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان می‌فروشند! به گفته یاوری، میوه‌فروشان به سود صد در صدی قانع نیستند بلکه موز را با سود ۳۰۰ درصدی می‌فروشند!

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان همچنین به تجارت‌نیوز گفت: اسفند ماه سال گذشته مردم میوه می‌خریدند اما امسال بیشتر از پنج هزار تن میوه در میدان موجود است و کسی هم میوه نمی‌خرد.

فروشندگان می‌گویند میوه گران شده است و مردم میوه نمی‌خرند. اکبر یاوری هم معتقد است قدرت خرید مردم پایین آمده و حتی مردم پول خرید میوه شب عید را هم ندارند.

او به کاهش شدید قدرت خرید مردم اشاره کرد و گفت: اگر به میوه فروشی‌ها سر بزنید اشکتان در می‌آید؛ وقتی که می‌بینید شهروندان تهرانی میوه را دانه‌ای می‌خرند.

به گفته یاوری، بارفروشی که روزی پنج ماشین میوه می‌فروخت امروز در شب عید توانسته یک ماشین میوه بفروشد. علت این است که مردم از میوه‌فروشی‌ها میوه نمی‌خرند و میوه‌فروش هم از بارفروش سفارش نمی‌گیرد.

قیمت میوه شب عید

میوه شب عید چقدر است؟ عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با اشاره به قیمت انواع میوه گفت: قیمت پرتقال خونی در میدان اصلی بین ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان است. پرتقال تامسون مجلسی با قیمت هشت تا ۱۰ هزار تومان فروخته می‎‌شود. خیار گلخانه‌ای هفت تا هشت هزار تومان داد و ستد شد و هر کیلوگرم سیب سرخ هم با قیمت پنج تا ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  میوه هم از تو یخچال مردم حذف شد دیگه مونده بگن برید بمیرید

 • ناشناس

  دولت نمخاد ارزون بشه من رفتم میدون بار سیب زرد خوب رو حدودا ۱۰ تومن میگفتن ولی دولت گفته کیلویی ۱۲۵۰۰ این چه معنی میتونه داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • زرتشت

  به نام ایران و ایرانی
  مردم لطفاً میوه نخرید تا دلالان و واسطه گران مافیای میوه ضرر کنند و امیدوارم این اتحاد مردمی مافیای میوه را سر عقل بیاورد

 • ناشناس

  کاشکی مردم توی خرید خودرو و مسکن هم همینطور عمل میکردن تا قیمتها افت کنه بیاد پایین?

 • ناشناس

  مردم وقتی چیزی گرون میشه حمله میکنم بیشتر میخرند اگه یه ماه اصلا نخرند به خدا مفت میشه

 • ناشناس

  بنظرم خونه کسی رفتید چیزی نخورید خدا را خوش نمیاد تو این گرونی

 • ناشناس

  اوهو

 • علی

  به خدا ما چند ماه هست میگه از سبد غذاییمون حذف شده امسال من اصلاً پرتقال نخوردم فقط سیب! چون ارزونترین میوه بود!

 • ناشناس

  من فقط میخوام شاخ دربیارم!!!کسانی که پول میوه ندارن چطور قیمت خانه ای که ۲۰۰ میلیون نمیارزه رو میگن ۲ میلیارد.؟؟

 • ناشناس

  ما امسال فقط سیب خوردیم از همه ارزون تر بود گه گاهی پرتغال ..کیوی و موز میوه های دیگه رو فقط نگاه کردیم …