خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۶۹۷۳۴

قیمت نفت تحت تاثیر کرونای دلتا!

قیمت نفت تحت تاثیر کرونای دلتا!

روز جمعه ۱۵ مردادماه قیمت نفت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا حدود یک درصد سقوط کرد و بزرگترین کاهش هفتگی در ۹ ماه گذشته را رقم زد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بهای معاملات نفت برنت با ۵۹ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش، در ۷۰ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۸۱ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، در ۶۸ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه بسته شد.

نفت برنت برای کل هفته بیش از شش درصد کاهش قیمت داشت که بزرگترین کاهش هفتگی در چهار ماه گذشته بود و شاخص نفت آمریکا حدود هفت درصد کاهش پیدا کرد که بزرگترین کاهش هفتگی در ۹ ماه گذشته بود.

قیمت‌های نفت در پی افزایش جهانی موارد ابتلا به ویروس کرونا که مربوط به شیوع نوع به شدت مسری کرونای دلتاست، در سه روز نخست هفته گذشته ریزش کرده بودند اما روز پنج شنبه تحت تاثیر تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه روند نزولی قیمت‌ها متوقف شده بود.

آمار روزانه ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا به بالاترین میزان در شش ماه گذشته صعود کرده و ژاپن و چین هم محدودیت‌هایی را برای متوقف کردن شیوع ویروس وضع کرده اند. شیوع کرونای دلتا در کشورهای مصرف کننده بزرگ نفت نگرانی‌ها نسبت به محدود شدن دوباره سفرها و آسیب دیدن تقاضا برای سوخت را برانگیخته است.

جیم ریتربوش، رئیس شرکت ریتربوش و آسوشیتس اظهار کرد: افزایش محدودیت‌های سفر در چین زیر میکروسکوپ معامله گران قرار گرفته و ممکن است به عامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها در ماه جاری تبدیل شود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که آمار ابتلا به کووید ۱۹ در این کشور پیش از این که کاهش پیدا کند، اوج بیشتری می گیرد و کرونای دلتا آسیب بی موردی به این کشور وارد می کند.

عامل دیگری که در کاهش قیمت‌ها موثر بود، رشد ارزش دلار در پی انتشار آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب در آمریکا بود. دلار قوی‌تر نفت را که به این ارز قیمت گذاری می شود برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می کند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام کرد شرکت‌های انرژی آمریکایی هفته گذشته برای پنجمین هفته در شش هفته گذشته به شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی اضافه کردند.

شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی در هفته منتهی به ششم اوت، سه حلقه افزایش یافت و به ۴۹۱ حلقه رسید. شمار دکل‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴۴ حلقه معادل ۹۹ درصد افزایش یافت. شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا از رکورد پایین ۲۴۴ حلقه در هفته منتهی به ۱۴ اوت سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.