کد مطلب: ۶۸۹۹۸۷

خبر مهم درباره قیمت بنزین

خبر مهم درباره قیمت بنزین

معاونت سیاست‌گذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: قیمت بنزین امسال افزایش نمی‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، خبر مهم درباره قیمت بنزین چیست؟

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سبحانیان گفت: توجه به رشد مذکور و همچنین دستور رئیس جمهور مبنی بر عدم افزایش قیمت بنزین امسال ، سیاست دولت استفاده از ابزار‌های مهمی همچون گازسوز کردن خودرو‌ها جهت کنترل مصرف و عدم نیاز به واردات بوده است.

همچنین لازم است بودجه مورد نیاز برای این مهم، در ردیف (۶) بخش مصارف جدول تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱، معادل ۳.۷ هزار میلیارد ریال برای اجرای ایمن سازی و هوشمند سازی جایگاه‌های سی ان جی در نظر گرفته شده و همچنین در ردیف (۱۰) بخش مصارف جدول تبصره (۱۴)، ۲۰ هزار میلیارد ریال جهت ایجاد جایگاه‌های عرصه گاز مایع و استانداردسازی خودرو‌ها دیده شده است.

به گفته معاونت سیاستگذاری اقتصادی همچنین درباره طرحی که به صورت آزمایشی در جزایر کیش و قشم انجام شده نیز اعلام کرد که این طرح بعد از پنج ماه جهت بررسی و در صورت لزوم انجام اصلاحات یا توسعه متوقف شد و هنوز تصمیماتی در این رابطه اتخاذ نشده است.

در مجموع برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین برای امسال وجود ندارد و هرگونه طرح اصلاح قیمتی در قالب قانون بودجه سال آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

پیش از این روزنامه مردم سالاری در گزارشی با عنوان «گرانی بنزین شاید سال دیگر» در تاریخ ۴ مرداد ماه گمانه‌زنی‌هایی درباره گرانی بنزین کرده و وعده دولت درباره عدم افزایش قیمت بنزین را زیر سوال برده بود، این در حالی است که علی‌رغم افزایش مصرف بنزین در ۴ ماهه نخست امسال، دولت در سیاست عدم تغییر قیمت بنزین در امسال ، تغییری نداده است.

بر اساس اعلام گزارش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در چهار ماهه نخست سال جاری با رشد حدود ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۰۰ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسیده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  نظری ندارم چرا دولت میگه نمی خواد افزایش بده ولی شما کاسه داغتر از آش هرچند وقت دارید تکرار میکنید بنزین داره افزایش پیدا میکنه چقدر فضولی میکنید بسه دیگر

 • ناشناس

  لطفا اینقدر شایعه نکنید برا گرانی بنزین وقتی خود مردم هی بگید انوقت دولت هم اینکار را میکنه

 • ناشناس

  امیدواریم قیمت بنزین ۳۰۰۰تومان وازاد شود

 • ناشناس

  این بنده خدا که داره واقعا کار میکنه
  اگر هم قراره گران بشه مطمئن باشید که به ضرر مردم نمیشه

 • Danesh

  این بنده خدا که داره واقعا کار میکنه
  اگر هم قراره گران بشه مطمئن باشید که به ضرر مردم نمیشه

 • ناشناس

  دیگه همینمون کم بود

پیشنهاد سردبیر