کد مطلب: ۸۴۹۹۸۲

نفت در بورس انرژی عرضه شود

نفت در بورس انرژی عرضه شود

عضو مجلس شورای اسلامی در خصوص گواهی سپرده نفتی گفت: باید از ظرفیت بورس انرژی برای فروش نفت استفاده و نفت در بورس انرژی عرضه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از بخش خصوصی و ارائه نفت در بورس انرژی، زمینه‌ کارآمدی بیشتر نفت را در بازارهای داخلی و بین‌المللی فراهم می‌کند، گفت: با این کار بازار فروش نفت بزرگتر و فروش آن شفاف و رقابتی‌تر خواهد شد. با کمرنگ‌تر شدن نقش دولت‌ها‌ و بکارگیری بخش خصوصی در حوزه تجارت نفت، فروش نفت بیش از پیش خواهد شد.

جوکار عرضه نفت در بورس انرژی را بسیار مهم تلقی کرد و اظهار داشت: در بحث فروش نفت لازم است که با ذهنیتی باز عمل کنیم و از ظرفیت ایجاد شده یعنی عرضه نفت در بورس انرژی، درجهت گسترش تجارت نفت استفاده کنیم.

نفت در بورس انرژی عرضه شود

عضو مجلس شورای اسلامی بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی در عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی نفت خام را اقدامی ضد انحصاری عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات اساسی کشور در شرایط تحریم این است که تراکنش‌های نفتی بر پایه‌ی دلار انجام می‌شود و محدود به مبادی نفتی مشخصی است، لذا استفاده از بخش خصوصی در این حوزه و ارائه نفت در بورس انرژی، زمینه‌ی کارآمدی بیشتر نفت را در بازارهای داخلی و بین‌المللی فراهم می‌کند و بازار فروش نفت بزرگتر و فروش آن شفاف و رقابتی‌تر خواهد شد.

او در پایان با اشاره به منابع حاصل از عرضه نفت در بورس انرژی خاطرنشان کرد: توسعه فناوری و زیرساخت‌های نفتی از اهمیت زیادی برخوردار است لذا لازم است که منابع حاصل از عرضه نفت در بورس انرژی، جهت توسعه میادین جدید هزینه شود تا شاهد ناترازی انرژی در فصول مختلف نباشیم.

منبع: مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر