خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۷۳۶

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۰ سنت معادل ۰.۱۲ درصد کاهش به ۸۱ دلار و ۱ سنت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت نفت در شرایطی در روز دوشنبه بدون تغییر باقی مانده که سرمایه‌گذاران در حال بررسی تصمیم ائتلاف اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید در 2025 هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 10 سنت معادل 0.12 درصد کاهش به 81 دلار و 1 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 6 سنت معادل 0.08 درصد کاهش، 76 دلار و 93 سنت معامله می‌شود.

نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب 0.6 و 1 درصد طی یک هفته گذشته کاهش قیمت داشتند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس در حال حاضر یک کاهش تولید 5.86 میلیون بشکه‌ای را اجرایی می‌کنند که حدود 5.7 درصد از تقاضای جهانی را تشکیل می‌دهد.

این رقم شامل 3.66 میلیون بشکه در روز کاهش تولیدی می‌شود که تا پایان 2024 ادامه دارد و همچنین کاهش تولید داوطلبانه 2.2 میلیون بشکه‌ای بعضی از اعضا که تا ژوئن 2024 ادامه خواهد داشت.

این ائتلاف در روز یکشنبه تصمیم گرفت 3.66 میلیون بشکه در روز کاهش تولید خود را تا پایان 2025 ادامه دهد. 2.2 میلیون بشکه در روز کاهش تولید داوطلبان هم تا پایان سپتامبر 2024 تمدید شده است.

تحلیلگران عقیده دارند سرمایه‌گذاران برای محاسبه این کاهش تولید و بررسی این تصمیم احتیاج به زمان دارند.

تحلیلگران بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس می‌گویند این اجلاس علیرغم تمدید کاهش تولید، نتیجه مثبتی نداشته چون 8 عضو این ائتلاف قبلا اعلام کرده بودند کاهش تولید داوطلبانه 2.2 میلیون بشکه‌ای خود را به تدریج از اکتبر 2024 تا سپتامبر 2025 کنار می‌گذارند.

در خاورمیانه، میانجی‌های جنگ غزه از رژیم صهیونیستی و حماس خواسته‌اند قرارداد آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها را امضا کنند. اما رژیم صهیونیستی اعلام کرده تا زمانی که حماس در قدرت است هیچ پایان رسمی برای این جنگ وجود ندارد. این رژیم همچنین اعلام کرد در حال بررسی یک دولت جایگزین برای حماس است.

منبع : تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.