کد مطلب: ۹۰۶۳۳۷

ارتباط حمید نوری با خانواده‌ش قطع شد

ارتباط حمید نوری با خانواده‌ش قطع شد

فرزند حمید نوری، می‌گوید که این شهروند ایرانی حتی بعد از انتقال به سوئیت امنیتی از تماس با خانواده محروم است.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید نوری، شهروند ایرانی، در ۱۸ آبان سال ۱۳۹۸ پس از سفر به سوئد از سوی پلیس این کشور در فرودگاه بازداشت شد.

این شهروند ایرانی بلافاصله پس از ورود به سوئد در فرودگاه بازداشت و نخستین بازجویی از وی در ساعت‌های نخست پس از بازداشت انجام شد.

دادگاه تجدیدنظر سوئد آبان گذشته در حالی حکم حبس ابد علیه حمید نوری را تایید کرد که این شهروند ایرانی بیش از ۴ سال را در سلول انفرادی در سوئد گذرانده است.

روند دادگاه تجدید نظر حمید نوری از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۱ دی ۱۴۰۱) آغاز و در چند مرحله برگزار شد؛ آخرین دور از دادگاه تجدیدنظر حمید نوری در آبان گذشته برگزار شد و در نهایت این روند در روز ۱۷ آبان ۱۴۰۲ به پایان رسید.

در پایان دادگاه تجدیدنظر، دادگاه با صدور قراری اعلام کرد که حکم نهایی درباره پرونده حمید نوری در روز ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر ۱۴۰۲) صادر و در دسترس قرار گرفت.

اسفند گذشته دادگاه عالی سوئد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر حمید نوری را رد کرده است؛ دادگاه عالی سوئد درخواست تجدیدنظر حمید نوری را رد و حکم حبس ابد وی را تایید کرد.

پس از قطعی شدن حکم حبس ابد حمید نوری از سوی دیوان عالی این کشور، به یک سوئیت امنیتی منتقل شده است.

در همین رابطه مجید نوری ضمن اشاره به جزئیاتی جدید درباره آخرین وضعیت شهروند ایرانی بازداشت‎شده در سوئد، گفت: پلیس سوئد حمید نوری را سوم فروردین بدون اطلاع دادن به خانواده و یا هر طرف دیگری از سلول انفرادی در کورنوبری به یک سوئیت و یا زندان امنیتی در منطقه هلبی منتقل کرد.

نوری با بیان اینکه ما امیدوار بودیم که با انتقال پدرم به این زندان و با توجه به نبود محدودیت‌های قبلی که به ما گفته بودند، امکانات نیز در اختیار وی قرار دارد، اظهار کرد: اما به جز یک تماس حدود ۵ دقیقه‌ای هیچ تماسی از سوی پدرم با ما گرفته نشده است.

مجید نوری با اشاره به اینکه خانواده حمید نوری حدود ۱۰ روز است که از وی هیچ اطلاعی ندارند، گفت: این روند برای ما بسیار عجیب است، امیدواریم که سفارت ایران در سوئد پیگیر باشند و بتوانند پیامی از پدرم به ما بدهند.

منبع : میزان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.