فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۵۱۴۷

چرا سفر احمدی نژاد به کشور گواتمالا لغو شد؟

چرا سفر احمدی نژاد به کشور گواتمالا لغو شد؟

در پی انتشار خبر ممانعت از سفر احمدی نژاد به کشور گواتمالا، پیگیری‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت این کشور و امکان تهدیدات امنیتی، پیشتر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، صبح امروز برخی کانال‌های خبری نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق، اعلام کردند که وی جهت شرکت در یک سمپوزیوم بین‌المللی چهار روزه عازم کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی شده است.

ساعتی بعد از انتشار این خبر، ادعا شد که برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی با حضور در فرودگاه امام خمینی ضمن ضبط گذرنامه وی از سفر احمدی نژاد به کشور گواتمالا ممانعت شده است.

در این باره بعضی منابع امنیتی گفتند که پیشتر برخی دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت کشور گواتمالا و امکان تهدیدات امنیتی برای او در این سفر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.

به گفته این منابع، ایران در کشور‌ گواتمالا سفارتخانه فعالی ندارد و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی و بعضی گروه‌ها نیز در این کشور فعالیت قابل توجهی دارند.

این منابع گفتند که با توجه به اعلام پیشین به احمدی نژاد و همچنین جلوگیری از خطرات احتمالی امنیتی این سفر برای این مقام سابق کشورمان، از سفر امروز او به گواتمالا ممانعت به عمل آمد؛ رعایت جوانب امنیتی برای هرکدام از مقامات فعلی و سابق، صرف نظر از مواضع سیاسی آنها، جزو مسایلی است که دستگاه های امنیتی به صورت معمول به آن توجه دارند.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.