خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۲۷۶۳۶۷

افزایش قیمت کالاهای وارداتی فقط تا ۱۷ درصد

افزایش قیمت کالاهای وارداتی فقط تا ۱۷ درصد

دبیرکل اتاق اصناف ایران اعلام کرد: هر واحد صنفی بین ۷ تا ۱۷ درصد می‌تواند برای کالاهای وارداتی افزایش قیمت دهد و بیشتر از آن تخلف است

علی عوض‌پور در برنامه تیتر امشب در خصوص نظارت بر بازار، گفت: بازرسی از وظایف اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی است که به طور دقیق سازماندهی شده و در مقاطع مختلف با توجه به افزایش تقاضا به صورت خاص صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ،عوض‌پور با تاکید بر اینکه وظایف بازرسی کنترل و نظارت بر قیمت است افزود: در خصوص تخلفات اصناف پرونده‎هایی را تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده‌ایم. ماموریت اصلی بازرسان، رصد قیمت، نظارت بر ارائه فاکتور و گرانفروشی است.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دیگر مهمان برنامه هم گفت: اتاق اصناف درباره نظارت بر تولید و خُرده فروشی از ظرفیت بیشتری برخوردار است. میرآخورلو افزود: نظارت بر روند توزیع و کنترل شبکه پخش اقلام در مقاطع خُرده فروشی همزمان از طریق بازرسان اصناف کنترل و در صورت مشاهده و احراز هرگونه تخلف گرانفروشی با عاملان آن برخورد خواهد شد.

وی گفت: با نگاه داشتن کالا به قصد گرانی به شدت برخورد می‌شود. میرآخورلو با بیان اینکه در برخی موارد قوانین و نحوه برخورد ما به صورت سنتی است افزود: برخورد با متخلفان باید سریع انجام شود. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه قوانین و نحوه برخورد باید بازدارنده باشد، گفت: از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود برای هم افزایی در برخورد موثر با واحدهای متخلف با سازمان همکاری کرده و افزایش قیمت ها را گزارش کنند.

وی گفت: در تهران ۴۵ دقیقه و در شهرستان ها ۳۰ دقیقه زمان طول می کشد تا ماموران به شکایات رسیدگی کنند. معاون سازمان تعزیرات حکومتی دیگر مهمان برنامه هم گفت: بخش عظیمی از کار تعزیرات نظارت بر بازار است و گشت های مستمر و شبانه روزی بر قیمت ها نظارت می کنند.

محمدعلی اسفنانی گفت: نظارت بر کالاها به دو روش است در گروه اول کالاهای بازرسی محورند که از زمان تولید تا مصرف این چرخه کنترل خواهد شد و دسته دوم کالاهایی که شکایت محور است.

وی با اشاره به اینکه در یک ماه اخیر شکایات زیاد شده است، گفت: به تمامی پرونده های که در سامانه ۱۲۴ ثبت می شود، رسیدگی خواهد شد و گشت‌های تعزیرات حکومتی در سطح شهر با گرانفروشی برخورد می کند.

منبع:مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.