فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۸۳۸۴۶

افزایش ۲ هزار تومانی قیمت هر پاکت سیمان

افزایش 2 هزار تومانی قیمت هر پاکت سیمان

نایب‌رئیس مجلس گفت: با توجه به افزایش هزینه حمل‌ونقل و پاکت، قیمت هر پاکت سیمان در بازار از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه مشترک امروز با وزیر صنعت اظهار داشت: در جلسه امروز نرخ سیمان به گونه‌ای تنظیم شد که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این موضوع آسیب نبینند.

وی ادامه داد: قیمت هر تن سیمان به صورت فله ۲۹۰ هزار تومان تعیین شده که البته هم در قیمت پاکتی و هم در قیمت فله‌ای ارزش افزوده نیز دیده شده است.

نیکزاد همچنین با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای به ثبات رسیدن بازار فولاد گفت: بر اساس جلسات مشترک خوبی که با بخش خصوصی برگزار و تصمیماتی که اتخاذ شده است، امیدواریم قیمت فولاد طی دو هفته آینده کاهش مناسبی را تجربه کند.

وی در مورد تامین نیاز ناوگان درون شهری و برون شهری کشور به اتوبوس نیز گفت: ظرفیت تولید حدود ۵ هزار اتوبوس در زیرمجموعه‌های مربوط به وزارت صمت برای اتوبوس‌های درون‌شهری وجود دارد، همچنین توان تولید ۳ هزار اتوبوس نیز برای قسمت برون شهری موجود است.

نایب‌رئیس مجلس گفت: مقرر شده هزار دستگاه اتوبوس تا پایان سال ۹۹ به شهرداری‌های مختلف کشور تحویل داده شود که ۵۰۰ دستگاه آن مربوط به تهران و مابقی مربوط به سایر شهر‌ها است.

نیکزاد افزود: همچنین ۵ هزار دستگاه اتوبوس در شهرداری‌ها به دلیل فرسودگی بلااستفاده مانده اند که مقرر شد عملیات نوسازی این اتوبوس‌ها هم با قیمتی بسیار پایین‌تر از انواع جدید آن توسط ایران خودرو به انجام برسد.

نیکزاد حدود سه ماه پیش از بالا بودن قیمت سیمان انتقاد کرده بود.

وی گفته بود: با یک کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که قیمت هر تن سیمان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل‌ونقل ۲۹۰ هزار تومان و بدون احتساب این دو مولفه، ۲۲۰ هزار تومان است. قیمت هر پاکت سیمان باید ۱۳۵۰۰ تومان در محل تولید و در بازار آزاد ۱۷۵۰۰ تومان باشد، از دولت انتظار می رود که بازار را کنترل کند.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.