کد مطلب: ۶۹۰۳۳۹

فروش میوه ۵۰درصد کاهش یافت/ علت چیست؟

فروش میوه 50درصد کاهش یافت/ علت چیست؟

به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان تولید محصولات کشاورزی نسبت به سال قبل افزایش داشته اما تقاضای خرید برای میوه و صیفی‌جات کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایسنا ، رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه تقاضای خرید میوه و صیفی کاهش یافته‌است، گفت: امسال تولید محصولات کشاورزی ما ۱.۵ برابر نسبت به سال قبل بیشتر شده ولی از آن طرف تقاضای خرید و مصرف میوه و صیفی ۵۰ تا ۶۰درصد کاهش یافته است و همین موضوع نیز باعث شده با افت قیمت مواجه شویم.

مصطفی دارایی‌نژاد علت کاهش تقاضای خرید را کاهش قدرت خرید مردم، گرمای هوا و کاهش تقاضا در ماه محرم دانست.

دارایی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش به افزایش هزینه‌های تولید اشاره کرد و گفت‌: افزایش کرایه حمل ونقل، سبد، پلاستیک، دستمزد کارگر را متضرر کرده و از آن طرف صادرات هم نسبت به قبل نصف شده است، زیرا عراق محصولاتش به دست آمده و واردات ندارد و به روسیه، ازبکستان، قزاقستان، قطر و امارات نیز میوه کمی صادر می‌شود.

وی در رابطه با این که بسیاری از کشاورزان از قیمت پایین صیفی‌جات از جمله بادمجان سرمزرعه گلایه دارند، گفت: در میدان مرکزی میوه‌وتره‌بار قیمت عمده‌فروشی هر کیلو بادمجان ۵۰۰۰‌تومان است که با احتساب کرایه حمل و نقل در نهایت چیزی دست کشاورز را نمی‌گیرد و تولید برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.

دارایی‌نژاد در پایان گفت: چون مصرف هم کاهش یافته اکثر بارها روی دست کشاورزان مانده و خریداری ندارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.