کد مطلب: ۸۴۴۰۶۶

قیمت تخم مرغ همچنان کمتر از قیمت مصوب

قیمت تخم مرغ همچنان کمتر از قیمت مصوب

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید، هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان است. این نرخ کماکان ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ تمام شده عرضه می‌شود.

او با بیان اینکه تولیدکنندگان وضعیت مساعدی ندارند، افزود: در ۸ ماه گذشته بانک کشاورزی تسهیلاتی پرداخت نکرده است. این امر موجب شده تا مرغداران در تامین نقدینگی دچار مشکل شوند. با استمرار این روند نگران آینده تولید از اواخر شهریور ماه به بعد هستیم.

کاشانی ادامه داد: روزانه ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ تن تخم مرغ تولید می شود که ۲ هزار و ۶۰۰ تن در داخل مصرف و ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن صادر می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۶۵ هزار تن تخم مرغ صادر شده و بخشی از محصول بدلیل مازاد تولید روی دست مرغدار مانده است.

او گفت: با توجه به نقدینگی مرغداران، افزایش ۱۰ برابری سرمایه در گردش نسبت به سال قبل ، تامین نهاده با مشکلاتی روبروست و از طرفی به سبب افت قیمت درب مرغداری، آینده مبهمی پیش روی تولیدکنندگان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر