کد مطلب: ۸۶۴۰۹۹

رشد مبادلات تجاری ایران و آمریکا از ابتدای ۲۰۲۳

رشد مبادلات تجاری ایران و آمریکا از ابتدای ۲۰۲۳

دفتر آمار آمریکا اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۳۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، دفتر آمار آمریکا با انتشار گزارشی از تجارت بیش از 31 میلیون دلاری این کشور با ایران طی 7 ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه‌های ژانویه تا جولای 2023 با رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 31.2 میلیون دلار رسیده است. کل تجارت دو کشور در 7 ماهه نخست سال قبل 24.7 میلیون دلار اعلام شده بود.

میزان صادرات و واردات ایران و آمریکا در سال ۲۰۲۳

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال 26 درصد رشد کرده و به 30.6 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل صادرات آمریکا به ایران 24.2 میلیون دلار گزارش شده بود.

واردات آمریکا از ایران در 7 ماهه نخست 2023 نیز بالغ بر 0.6 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 20 درصد رشد داشته است. آمریکا در 7ماهه نخست سال قبل 0.5 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

رقم ناچیز مبادلات تجاری ایران و آمریکا

مبادلات تجاری ایران و آمریکا همچنان نسبت به کل مبادلات تجاری دو کشور رقم بسیار ناچیزی را شامل می‌شود که این امر نشان دهنده تداوم سیاست‌های خصمانه دولت دموکرات آمریکاعلیه ایران است. ایران در میان واردکنندگان کالاهای آمریکایی در 7 ماهه نخست امسال رتبه 176 و در میان کشورهای صادرکننده کالا به آمریکا رتبه 211 را داشته است.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.