کد مطلب: ۸۸۶۶۸۰

کاهش ۴۰ درصدی واردات برنج هندی

کاهش ۴۰ درصدی واردات برنج هندی

وزارت بازرگانی و صنعت هند از کاهش ۴۰ درصدی واردات برنج این کشور توسط ایران و رشد ۶۳ درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی ایران به این کشور در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می‌دهد کل مبادلات تجاری این کشور با ایران در 8 ماهه سال جاری میلادی به یک میلیارد و 237 میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری ایران و هند در 8 ماهه 2023 با افت 31 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. کل مبادلات تجاری دو کشور در 8 ماهه سال 2022 بالغ بر 1 میلیارد و 791 میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات هند به ایران در 8 ماهه سال جاری میلادی با کاهش 41 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 810 میلیون دلار رسیده است. هند در 8 ماهه نخست سال قبل 1 میلیارد و 384 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات هند از ایران در 8 ماهه امسال با رشد 5 درصدی مواجه شده و به 427 میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل 407 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

کاهش 40 درصدی واردات برنج هندی به ایران

برنج و میوه مهم‌ترین کالاهای صادراتی هند به ایران در 8 ماهه امسال بوده است. هند در این دوره 544 میلیون دلار برنج و 34 میلیون دلار میوه به ایران صادر کرده است. صادرات برنج هندی به ایران در این دوره با کاهش 40 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. هند در 8 ماهه سال قبل 913 میلیون دلار برنج به ایران صادر کرده بود.

رشد 63 درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی ایران به هند

فرآورده‌های نفتی و مواد اولیه تولید رنگ نیز مهم‌ترین کالاهای وارداتی هند از ایران در 8 ماهه نخست 2023 بوده است. هند 167 میلیون دلار فرآورده‌ نفتی و 114 میلیون دلار میوه از ایران در این مدت وارد کرده است. واردات فرآورده های نفتی ایران توسط هند در این دوره با رشد 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. هند در 8 ماهه سال قبل 102 میلیون دلار فرآورده نفتی از ایران وارد کرده بود.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر