کد مطلب: ۱۸۲۹۹۷

صدور گواهینامه ثبت و پرواز دو فروند هواپیمای جدید ایران‌ایر

صدور گواهینامه ثبت و پرواز دو فروند هواپیمای جدید ایران‌ایر

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور گواهینامه ثبت و اجازه پرواز دو فروند هواپیمای دیگر از نوع 600-72 ATR متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور گواهینامه ثبت و اجازه پرواز دو فروند هواپیمای دیگر از نوع 600-72 ATR متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، از سازمان هواپیمایی کشوری؛ رضا جعفرزاده، اظهارداشت: با ورود این دو فروند هواپیما، تعداد هواپیماهای نو خریداری شده از نوع ATR به هشت فروند و با احتساب سه فروند ایرباس خریداری شده، به 11فروند خواهد رسید.

وی افزود: هواپیمای ATR72-600، دارای ظرفیت 70 صندلی است که برای مسیرهای کوتاه‌برد به کار گرفته خواهد شد.

در پی توافق برجام و لغو تحریم‌ها قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای ATR72 سری 600 بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و شرکت ایتالیایی-فرانسوی ATR به امضا رسید.

نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال 2010 تحویل مشتری شد و این هواپیما منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم‌های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان هم‌اکنون در حال پرواز است.

مدل سفارشی ایران‌ایر قادر است 70 نفر را تا مسافت 1528 کیلومتر جابجا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم‌مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه‌های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به‌صرفه است.

این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت‌ترین شرایط جوی را نیز دارد.

این مدل و مدل‌های قبلی سالیان زیادی است که در کشورهای مختلف دنیا از آمریکا و قلب اروپا تا خاور دور مورد استفاده شرکت‌های مختلف هوایی قرار گرفته و ایران‌ایر در تلاش است بخشی از ناوگان کوتاه برد خود را با این هواپیماها نوسازی کند.

لزوم توجه به قابلیت پرواز در هر شرایط جوی با توجه به چهارفصل بودن کشورمان حقیقتی غیر قابل انکار است و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن تمام مسائل فنی، اقتصادی و صنعتی این هواپیماها را برای ناوگان خود انتخاب کرده است.

کابین خلبان این هواپیما از نوع شیشه‌ای (Glass Cockpit) است و از نظر فنی و امکانات نمایشگرها، سیستم‌های الکتریکی و سایر مسایل فنی شباهت‌هایی با هواپیمای پیشرفته ایرباس A350 دارد که قرار است 16 فروند از این ایرباس‌ها توسط ایران‌ایر خریداری شود.

موتورهای ملخی که در این هواپیما به‌کار گرفته شده‌اند توسط شرکت پرآوازه کانادایی پرت‌ اند ویتنی ساخته شدند و از نوع PW127M هستند که می‌تواند قدرتی معادل 2750 اسب بخار نیرو برای پروازهای ایمن این هواپیما تولید کند.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر