کد مطلب: ۵۷۱۲۸۸

ادعای نمکی در مورد تعداد پروازهای مشهد رد شد

ادعای نمکی در مورد تعداد پروازهای مشهد رد شد

وزیر بهداشت اخیرا مدعی شده بود در هشت روز گذشته، ۱۰۳۲ پرواز به مشهد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است، اما به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی، تنها ۴۴۶ پرواز داخلی و بین‌المللی به مشهد مقدس در این ایام صورت گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ویدئو کنفرانسی که امروز با حضور فرماندهان سپاه استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، درباره سفر اخیرش به مشهد، گفت: متاسفانه در طول هشت روز ۱۰۳۲ پرواز به این شهر در پیک کرونا از نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

او افزود: در هتل‌ها، بازارها و حرم مقدس دستورالعل‌ها رعایت نمی‌شوند؛ این در حالی است که کادر درمان و بسیج در کنار هم شبانه روز تلاش کردند و همچنان در جبهه مقابله با کرونا هستند اما عده‌ای کار را رها کرده‌اند، به همین دلیل ما در ته این رودخانه در حال جمع‌آوری جنازه هستیم.

۴۴۶ پرواز انجام شده است

در پی این اظهارات، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره آخرین وضعیت پروازهای داخلی و بین‌المللی به مشهد مقدس توضیح داد: در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۹ مرداد، تعداد ۴۰۲ پرواز داخلی، ۴۴ پرواز بین‌المللی و جمعا ۴۴۶ پرواز داخلی و بین‌المللی به مشهد مقدس انجام شده است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی از زمان شیوع و گسترش ویروس کرونا ضمن تبعیت از تمامی دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا، نظارت سختگیرانه‌ای بر اجرای دستورالعمل‌ها توسط شرکت‌های هواپیمایی داشته است؛ کما اینکه در برهه زمانی گسترش این ویروس در استان خوزستان، با دستور ستاد، ضمن کاهش حداکثری تعداد پروازها، داشتن تست منفی PCR را برای مسافران پروازهای ورودی و خروجی آن استان الزامی اعلام کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: همچنین این سازمان از تاریخ ۲۰ مرداد بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا تعداد پروازها به مشهد مقدس را ۵۰ درصد کاهش داده و در صورت ابلاغ هر دستورالعملی از جانب ستاد مقابله با کرونا، ضمن ابلاغ به شرکت‌های هواپیمایی بر رعایت آن نظارت می‌کند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل‌ونقل تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.