فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۳۹۴۰۴

رانندگان بی‌تخلف جایزه می‌گیرند / ماجرای پیامک پلیس چیست؟

رانندگان بی‌تخلف جایزه می‌گیرند / ماجرای پیامک پلیس چیست؟

پلیس راهور دو پیامک را برای اکثر رانندگان و مالکان خودروها ارسال کرد که یکی از آنها پیامکی تشویقی بود. رانندگان بدون تخلف در قرعه‌کشی شش دستگاه خودرو و ۳۰ دستگاه موتورسیکلت برقی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در روزهای پایانی اسفند سال ۱۴۰۰ دو پیامک از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برای رانندگان و مالکان خودروهای سواری ارسال شد. یکی پیامک تشویقی و دیگری پیامک هشدار.

پیامک هشدار برای آن دسته از رانندگانی ارسال شد که در طول یک سال گذشته دستکم مرتکب یک تخلف حادثه ساز شدند. موضوعی که مسئولان پلیس راهور اعلام کردند که این پیامک به معنای توقیف خودرو نبوده و صرفا برای هشدار به رانندگان در آستانه سفرهای نوروزی است.

دومین پیامک پلیس اما محتوایش این بود:‌« راننده گرامی در راستای سیاست های تشویقی پلیس راهور، اگر از ۲۶ اسفند سال جاری تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۱در ترددهای نوروزی خود بدون تخلف وتصادف رانندگی کنید به صورت سیستمی در قرعه کشی ۶ خودرو( تارا وشاهین ) و ۳۰ موتورسیکلت برقی شرکت داده خواهید شد. هدف ما سلامت شما و سرنشین خودروی شماست. پلیس راهور ناجا».

پیامکی که البته برخی آن را جدی نگرفتند و به حساب پیامک‌های تبلیغاتی گذاشتند که این روزها ارسالشان مزاحمت‌های زیادی برای مردم ایجاد کرده است. اما پلیس راهور اعلام کرد که این پیامک کاملا صحیح است و بهتر است رانندگان آن را جدی بگیرند.

سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی، جزئیات بیشتری از این طرح تشویقی پلیس ارائه کرده و به برخی از ابهامات رانندگان نیز پاسخ داده است.

جهانی در این‌باره می‌گوید:‌ آمارها نشان می‌دهد که رعایت قوانین و مقررات رانندگی، سهم زیادی از جلوگیری از وقوع حوادث رانندگی دارد و در واقع رانندگان قانونمندار هم خود دچار حادثه کمتری می‌شوند و هم ایمنی ترافیک را برای دیگر رانندگان به خطر نمی‌اندازند. از این رو پلیس راهور تصمیم گرفت تا در کنار برخورد با متخلفان، طرحی تشویقی برای رانندگان بدون تخلف از زمان اجرای طرح نوروزی تا کنون را هم به اجرا در بیاورد و بر اساس آن تصمیم به اجرای این قرعه‌کشی گرفته شد.

شش دستگاه خودرو و ۳۰ دستگاه موتور سیکلت

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی می‌گوید:‌ در همین راستا و با هدف تلاش برای پیشگیری از تصادفات در کنار اقدامات اجرایی، عملیاتی و میدانی، پیامکی را به همه رانندگان ارسال و اعلام کردیم. حالا اگر در طرح نوروزی یعنی از ۲۶ اسفند تا ۱۶ فروردین هنگام تردد از محورها هیچ تخلف و تصادفی نداشته باشند، از طریق سیستمی آن‌ها را شناسایی می‌کنیم. برای این افراد سه دستگاه تارا، سه دستگاه شاهین و ۳۰ دستگاه موتورسیکلت برقی به عنوان جایزه در نظر گرفتیم که از طریق قرعه کشی به آنان داده خواهد شد.

جهانی درباره اینکه آیا ممکن است راننده‌ای که هیچ ترددی در ایام نوروز نداشته هم به عنوان راننده بدون تخلف در این قرعه‌کشی شرکت داده شود، اظهار می‌کند:‌ اطلاعات خودروها در تردد شمارها ثبت می‌شود ودر واقع اینطور نیست که اگر فردی هیچ ترددی نکند هم از طریق سامانه وارد قرعه‌کشی شود. این قرعه‌کشی در میان آندسته از افرادی که با خودرویشان تردد داشته اما تخلفی نداشته‌اند انجام خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی درباره زمان برگزاری قرعه‌کشی نیز گفت:‌ قرعه کشی طی دو نوبت و در دو برنامه زنده تلویزیونی که از دو شبکه انجام می‌شود، به طور زنده پخش خواهد شد و در فرآیند آن نیز هیچگونه اقدام دستی وجود نخواهد داشت.

وی درباره اینکه آیا لازم است رانندگان برای شرکت در این قرعه‌کشی در سامانه خاصی ثبت‌نام کنند، می‌گوید: همانطور که گفتم فرآیند این قرعه کشی از طریق سامانه و به طور سیستمی انجام می‌شود. از این رو هیچ نیازی به ثبت نام در جایی وجود ندارد و پلیس راهور اطلاعات رانندگانی که در این بازه زمانی تردد داشته اما تخلف نداشتند را در اختیار دارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.