کد مطلب: ۸۲۱۸۵۱

قیمت بلیت مترو کاهش می‌یابد؟

قیمت بلیت مترو کاهش می‌یابد؟

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از کاهش قیمت بلیت متروی تهران و حومه خبر داد. اما این تغییر قیمت از چه زمانی اعمال می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: با توجه به تصویب طرح دوفوریتی کاهش قیمت بلیت مترو در یک‌صد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، از فردا چهارشنبه ۲۴ خردادماه این کاهش قیمت اعمال می‌شود.

مسعود درستی گفت: قیمت بلیت تک‌سفره مترو در خطوط درون‌شهری به ۳۲,۶۷۴ ریال و در خط پنج به ۳۷,۴۰۰ ریال کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در مصوبه قبلی متوسط افزایش بهای بلیت مترو ۲۵ درصد بود؛ اما با توجه به اعمال نرخ جدید، میزان افزایش قیمت بلیت مترو نسبت به سال گذشته به ۱۵ درصد رسید.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه ثبت‌نام کارت بلیت منزلت و اقشار خاص از روز چهارشنبه ۲۴ خرداد، با توجه به هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا) در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران انجام می‌شود گفت: این کار باهدف افزایش رفاه حال مسافران و به خصوص سالمندان که سرمایه‌های اجتماعی شهر هستند انجام شده است.

وی تصریح کرد: مبلغ اعتبار کارت بلیت‌های تخفیف‌دار اقشار خاص نیز از ۱۵۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و ثبت‌نام برای سالمندان (کارت بلیت منزلت)، دانشجویان، دانش‌آموزان و سایر اقشار خاص شامل ایثارگران، معلولان و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی شهر تهران و تمدید کارت بلیت اقشار مذکور در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران انجام می‌شود.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.