کد مطلب: ۸۵۵۱۷۰

برقراری پرواز فوق‌العاده برای اربعین/هیچ شرکتی اجازه فروش بلیت چارتری پرواز اربعین را ندارد

برقراری پرواز فوق‌العاده برای اربعین/هیچ شرکتی اجازه فروش بلیت چارتری پرواز اربعین را ندارد

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: متقاضیان پرواز اربعین از سایت‌های معتبر بلیت تهیه کنند و توصیه می شود که بلیت برگشت را هم خریداری کنند تا در هنگام بازگشت با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، یک وب‌سایت اقدام به فروش چارتری بلیت پرواز اربعین ایران‌ایر با قیمت بالا کرده که سخنگوی هما می‌گوید:‌ پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویا این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مجوز پرواز‌های فوق العاده به زودی صادر می‌شود و تاکنون ۳ هزار و ۶۱۷ مجوز پرواز برای اربعین صادر شده است.

جعفر یازرلو گفت: فروش بلیت پروزاهای اربعین همچنان توسط سایت های معتبر و مجاز اعلام شده ادامه دارد و به هیچ عنوان اجازه فروش چارتری بلیت برای پرواز اربعین داده نشده است.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور، فروش حضوری بلیت‌های پرواز اربعین امکان پذیر نیست و تا به این لحظه ۳ هزار و۶۱۷مجوز پرواز برای اربعین صادر شده است و همچنان مجوز پروازهای فوق العاده صادر می شود.

او می گوید: متقاضیان پروازهای اربعین حتما به صورت اینترنتی از سایت های معتبر اعلام شده و یا سایت های خود شرکت های هواپیمایی خرید کنند و توصیه می شود که بلیت برگشت را هم خریداری کنند تا در هنگام بازگشت با مشکل مواجه نشوند از سوی دیگر متقاضیان حتما با نرخ مصوب خریداری کنند. (باشگاه خبرنگاران)

در همین رابطه یک وب‌سایت اقدام به فروش چارتری بلیت اربعین ایران‌ایر با قیمت بالا کرده که سخنگوی هما می‌گوید:‌ پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویا این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

حسام قربانعلی، سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره فروش بلیت اربعین 1402 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بالاتر از قیمت‌های مصوب اظهار کرد: ایران‌ایر هیچ گونه بلیتی در هیچ مرجعی به جز وبسایت هما عرضه نمی‌کند و اگر بلیت ایران‌ایر در سایت دیگری عرضه شده، «فیک» است.

وی ادامه داد: بعضا گزارش‌هایی دریافت شده که آژانسی برای فردی درخواست بلیت کرده است. هما در هیچ یک از سایت‌های معتبر فروش بلیت،‌ فروش ندارد و هیچ‌کس حق خرید بلیت حتی یک ریال بالاتر از نرخ‌های مصوب را ندارد.

وی بیان کرد: از زائران می‌خواهیم چنانچه به آژانسی مراجعه کرد و قیمت 4 میلیون و یک ریال مطالبه کردند، مراتب را با شماره تماس 02146625151 به ایران‌ایر اعلام کنند.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ اینها مجموعه‌هایی هستند که سودجویی می‌کنند. بلیت پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویاً این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

قربانعلی اضافه کرد: ‌اگر فردی بلیت اربعین را از مرجع دیگری خریداری کند،‌ تخلف محرز است. دستگاه‌های نظارتی در حال پایش هستند و هما نیز این مسئله را پایش و بررسی می‌کند.

وی تاکید کرد:‌ از مردم می‌خواهیم بلیت پروازهای اربعین را با قیمت 2.5 میلیون تومان در ایام خاص و 4 میلیون تومان مصوب، بلیت را خریداری نکند.

به گفته وی، طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری ایرلاین‌هایی که وب‌سایت فروش دارند حق فروش بلیت اربعین غیر از مرجع و وب‌سایت را ندارند.

یک وب‌سایت در حال فروش بلیت پروازهای اربعین به‌صورت چارتری و با قیمت چند برابر نرخ‌های مصوب است. این وب‌سایت بلیت پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را نیز با قیمت حدود 7.7 میلیون تومان به فروش می‌رساند. (تسنیم)

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.