کد مطلب: ۸۵۸۲۲۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شرایط تعویض خودروهای فرسوده اعلام شد/ آغاز فروش بهمن موتور

شرایط تعویض خودروهای فرسوده اعلام شد/ آغاز فروش بهمن موتور

شرکت بهمن موتور در جدیدترین طرح فروش خود، بخشنامه طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت بهمن موتور در بخشنامه‌ای که اخیراً منتشر کرده، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را اعلام کرده است.

این طرح، از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 6 شهریور 1402 آغاز شده و تا پایان دوشنبه هفته بعد، 13 شهریور ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان طرح فروش گروه بهمن می‌توانند در تاریخ مذکور با مراجعه به وب‌سایت فروش این شرکت، به نشانی Bahman.iranecar.com اقدام به واریز وجه و خرید خودرو کنند.

خودروهای قابل عرضه در این طرح

مطابق جدول ذیل، پنج محصول فیدلیتی پرایم تیپ 1 و تیپ 2، دیگنیتی پرستیژ، ریسپکت پرایم و وانت کارا دوکابین تیپ 4 در طرح فوق حضور خواهند داشت. رنگ‌های قابل عرضه برای همه خودروها، رنگ سفید بوده و قابل تغییر نیست. همچنین زمان تحویل خودروها برخلاف طرح‌های دیگر که اغلب 90 روز کاریست، هفته چهارم مهر 1402 درنظر گرفته شده که حدود یک ماه محسوب می‌شود.

طرح خودروهای فرسوده

شرایط فروش خودروهای فرسوده بهمن

این طرح، همانند همه طرح‌های فروش خودرو شرایطی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همانند چیزی که از نام طرح پیداست، تنها واجدین شرایط خودروهای فرسوده که فرآیند اسقاط را به اتمام رسانده و اسامی آن‌ها از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به شرکت بهمن موتور اعلام شده، توانایی ثبت‌نام دارند.
 • طرح فوق برای متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه بوده و افرادی که اولویت خود را یکی از محصولات گروه بهمن انتخاب کرده بودند، می‌توانند مسیر ثبت‌نام را ادامه دهند.
 • سود انصراف این طرح، سالیانه 17.5 درصد و جریمه تأخیر آن، ماهانه 2.5 درصد درنظر گرفته شده است.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار محصولات بهمن چقدر است؟

اختلاف قیمت کارخانه و بازار طرح فروش خودروهای فرسوده بهمن موتور، باتوجه به قیمت‌های بازار پنجم شهریور ماه محاسبه شده و ممکن است در روزهای آتی، تغییر داشته باشد.

فیدلیتی پرایم تیپ 1 یا همان نسخه پنج نفره، با نرخ یک میلیارد و 490 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و اختلاف آن با نرخ فروش کارخانه، حدود 367 میلیون تومان است.

فیدلیتی پرایم تیپ 2 یا نسخه 7 نفره، به قیمت یک میلیارد و 520 میلیون تومان معامله می‌شود که اختلاف آن با نرخ فروش کارخانه، حدود 372 میلیون تومان خواهد بود.

دیگنیتی پرستیژ که بیشترین اختلاف قیمت را در میان محصولات بهمن موتور دارد، با رقم دو میلیارد تومان در بازار امروز خرید و فروش می‌شود که اختلاف قیمت را به حدود 558 میلیون تومان می‌رساند.

خودروی ریسپکت که از سدان‌های تولیدی این شرکت به شمار می‌رود، از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بهمن بوده و با نرخ یک میلیارد و 165 میلیون تومان معامله می‌شود. این سدان اختلاف قیمتی برابر با 191 میلیون تومان دارد.

وانت کارا دوکابین در بازار امروز به قیمت 550 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و باتوجه به نرخ فروش کارخانه، اختلاف قیمت آن به حدود 73 میلیون تومان می‌رسد.

بنابراین، بیشترین ارزش خرید میان محصولات این دوره از طرح فروش خودروهای فرسوده گروه بهمن را خودروی دیگنیتی پرستیژ با اختلاف 550 میلیون تومانی دارد.

برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر صفحه اخبار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • چنگیز از مراغه

  من پراید مدل 83کاربراتور دارم میخوام فرسوده ثبت نام کنم نمیشه

 • ناشناس

  یه سوال اساسی مطرح هست؟ چرا از ما بین تمام شرکت های خودرویی فقط بهمن عرضه داره؟؟؟تو یک ماه اخیر دو بار عرضه کرده؟؟ این عرضه خودرو آیا مطمئنأ برای مصرف کننده حقیقی هست!؟ یا رانتی پشت قضیه ست

 • ناشناس

  باسلام،هفته قبل یک دسنگاه پژو۴۰۵مدل۸۴بنزینی به مبلغ۱۲۶
  میلیون تومان خریدم.بااعلام طرح اسقاط همین مدل تاسقف
  ۴۵۰میلیون تومان رفته است.این چه بازاری است؟بنده قبل از
  خرید۴۰۵یک دستگاه پرایدمدل۸۷دوگانه کارخانه سی ان جی
  رابه مبلغ۹۵میلیون تومان فروختم.

 • ناشناس

  سلام وانت دوگانه شرکتی مدل ۹۰ دارم میشه شرکت کنم؟

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز